Arch Masaüstü Süsleme

Başlatan heroturk28, 09 Şubat 2017 - 16:39:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heroturk28

Arkadaşlar İnsanlar Masaüstülerine Bildirim panelleri Ne bilim Kafalarina gore bussürü bişey yüklemişler. Linux ta biraz yeniyim. Bu tür eklentirileri arch masaüssüne nasıl yüklerim en kolay sekilde . kafama göre mesela gorev panelini assadan yukarı alabilirmiyim.

ata1

Panale sağ tıkla panel+panel tercihleri+paneli kilitleden tıkı kaldır. Ardından fare imleci ile tutup sürükle tabi xfce için anlattım arch demişsin ama masa üzeri belirtmemişsin.

neynefes

@ata1'in de dediği gibi öncelikle masaüstü ortamı nedir onu paylaşın lütfen. Ayrıca yeni olduğunuzu belirtmişsiniz. Arch ilk kullanım için biraz yorucu bir tercih. İlla arch tabanlı olsun deniliyorsa Manjaro veya Antergos tercih edilebilir diye düşünüyorum. Tabi Arch kullanan arkadaşlar daha doğru yönlendireceklerdir.

Bir de ricada bulunmak istiyorum. Burada mukemmel, tertemiz bir türkçe konuşmuyoruz lakin biraz daha mesajlarınıza dikkat etmenizi rica edelim. Whatsapp sohbeti kıvamında olmasın mümkünse.

Sh4oTT

Manjaro yükle kullan harika bir dağıtımdır.  Grafik arayüzü daha iyi bir şey istiyorsan eğer deepin var onu yükle dene güzel dağıtımlar :)

lubuntu

http://www.archtr.org/ Arch Türkiye sitesinde daha kolay çözebilirsin istediklerini.