epson sx230 yeşil çıktı vermesi

Başlatan ilksumat, 09 Şubat 2017 - 15:44:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilksumat

Merhaba epson sx230 normal siyah verceğine açık uçuk yeşil çıktı veriyor. Ne olmuştur acaba?

Teşekürler şimdiden.

lubuntu

[mention=617662]@sumatilk[/mention]Kartuş azalmış olabilir.

cuyende

Uzun süre kullanmayınca donuyor mürekkep çıkış yeri. Tabi eğer kartuşu bitmedi ise. Google da biraz araştırınca daha ayrıntılı bilgi bulursun diye düşünüyorum ama ben şöyle hatırlıyorum çözümü: Mürekkebin çıkış hizasına kadar ılık suyun içine koyunca kartuşu ve belli bir oranda suya mürekkep karışana kadar bekletince düzeliyordu. Ya da yenisini alırsın kartuşun. İnternetten nasıl bir yazıcıymış diye arattım. İlk reklamın altında 14 tl yazıyordu kartuşun. Neye harcanmıyor ki 14 tl?

ilksumat

Peki neden yeşil yazıyor? Çünkü mürekkep seviyesi dördündede aynı. Artı kafa temizleme falan yaptım, yani içinde mürekkep olmanın yanında bir aktiviteside oldu. Ha şuda var, önce hiç yazmadı (zaten kafa temizlemeyi ondan yaptımdı) hatta tarayıcı fonksyonu da çalışmadı. Sonra aradan bir 5-6 gün sonra yeniden tarayıcıya ihtiyacım oldu bu defa taramasını yaptı ama çıktısını yeşil verdi. Macera gibi valla. Acaba neden yeşil olabilir, çünkü mürekkep seviyeler aynı.

guestwho

Renkli baskıda kullanılan "CMYK" renk uzayı ve kesişim kümesi:

Muhtemelen kartuştan yeterince "morumsu kırmızı" renk (Magenta) elde edilemiyor. Mürekkep ısıya duyarlıdır.
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!

ilksumat

Yalnız ben doldurma mürekep kullanıyorum onun etkisi olabilir m? Mesela normal kendi mürekkebinden alsam ve onunla denesem? Neden soruyorum çünkü ilallah dedirtti, servise götürsem bir sürü para ister zaten kendisini 4 seneden fazla oldu indirimden almıştım belki 100 lira bişeydi.

Bu yazıcıların kendileri ucuz olunca toneri pahalı falan gibi bir kural varmı? Neye göre kime göre yani nasıl alacaz....

guestwho

Maalesef artık "para, birşeyleri satın alırken kazanılır" anlayışının pek bir hükmü kalmadı. Satış sonrası hizmetleri de hesaba katmak gerekiyor.
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!