Ubuntu Başlangıç Diski Oluşturucu'dan Oluşturulan USB'ler Boot Menu'de Gözkmüyor

Başlatan metinbektas25, 08 Şubat 2017 - 19:09:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

metinbektas25

Öncelikle Merhabalar;
Benim sorunum Ubuntu ile yüklü gelen uygulamalardan biri olan Başlangıç Diski Oluşturucu ile ilgili. Bu programda bir USB'yi Pardus diski olarak oluşturmak istedim. Hiç bir hata almadan sonuna kadar sorunsuz bir şekilde devam edebildim.  Daha sonra bu USB'yi kullanmak istedğimde boot menu'de bulamadım. Sorunun kaynağı nedir?

ata1

Öncelikle iso nedir ? linux yada windows  şayet windows ise bunu winusb ile yada manuel yapmanız gerek ayrıca isoya md5 kontrolü yapıldı mı ? yok linux  ise o zaman
şu programı kullanın mintstick

metinbektas25

Alıntı yapılan: ata1 - 08 Şubat 2017 - 19:11:46
Öncelikle iso nedir ? linux yada windows  şayet windows ise bunu winusb ile yada manuel yapmanız gerek ayrıca isoya md5 kontrolü yapıldı mı ? yok linux  ise o zaman
şu programı kullanın mintstick
Biraz daha anlaşılır yazsanız daha iyi olurdu ama yine de teşekkürler. Anladığım kadarıyla mintstick programını kullanmamı öneriyorsunuz. Bunu hangisi için kullanacağım? Boot Menu'de gözükmesi için mi, iso'yu USB'ye yazmak için mi?

ata1

metinbektas25

Başlangıç Diski Oluşturucu'dan USB'ye iso yazdırdığımda bilgisayar USB'yi göremiyor hale geliyor. Sadece tekrar bu programa girdiğimde orada gözüküyor.

neynefes

[mention=617611]@metinbektas25[/mention] birden fazla başlık açmak işlerinizi hızlandırmaz. Halihazırda bir başlığınız mevcut ve buradan devam edelim lütfen.

metinbektas25

Alıntı yapılan: neynefes - 08 Şubat 2017 - 23:51:54
[mention=617611]@metinbektas25[/mention] birden fazla başlık açmak işlerinizi hızlandırmaz. Halihazırda bir başlığınız mevcut ve buradan devam edelim lütfen.
En başta birden fazla başlık açmayacaktım ama sonradan sorunun sadece USB'nin Boot Menu'de gözükmemesi olmadığını bilgisayarın görmediğini anladım. Bu yüzden yeni konu açtım. Bu konuyu da siliyim dedim ama nasıl silineceğini bulamadım. Yaptığım hata yüzünden özür dilerim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Şubat 2017 - 08:06:48

Alıntı yapılan: ata1 - 08 Şubat 2017 - 23:17:19
boot edilebilir flas kurulum medyası hazırlamak için kullanılır.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=47982.msg563370#new
Teşekkürler.

neynefes

Estağfurullah, özüre hiç gerek yok. Hiçbir mesajı silmiyoruz. Gerekirse içeriye alıyoruz. Takıldığınız kısımları buradan yazarak devam edebilirsiniz.

metinbektas25

Alıntı yapılan: ata1 - 08 Şubat 2017 - 23:17:19
boot edilebilir flas kurulum medyası hazırlamak için kullanılır.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=47982.msg563370#new
Mintstick'i de denedim olmadı. Acaba Pardus için başka bir şey mi yapmak lazım?

ata1

metinbektas25

Eksik indirme yok sildim bir kaç kez daha yükledim ama nafile. Ama sadece Pardus'u görmediğini öğrendim. Pisi Linux denedim tek seferde oldu. Acaba bunu nasıl düzeltirim? Çünkü ben Pardus denemek istiyorum ama olmuyor.

ata1

https://www.pardus.org.tr/ 

Şuradan form yazandan da bulabilirsin nasıl yapılmalı kurulum falan detaylarını.