Sql dosyası açan program

Başlatan marslı, 06 Şubat 2017 - 23:34:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

marslı

merhaba arkadaşlar
elimde 3 gb boyutunda bir sql dosyası var. bunu sqlite ile denedim açamadım. içe aktarmada hata verdi. phpmyadmine de eklemek istemiyorum. bu dosyayı açacak birprogram varmı bildiğiniz? Razorsql de denedim o da açmadı.

mozhan

sqlitebrowser vardı bi de yanılmıyorsam firefox un bi eklentisi vardı.
When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan

marslı

sqlitebrowser i denedin .sql uzantılı dosyaları açmıyor

Limonata

[mention=617832]@marslı[/mention] Selamün Aleyküm;
DbVisualizer'i ve DBeaver'i deneyebilirsin:

DbVisualizer: www.dbvis.com
DBeaver: http://dbeaver.jkiss.org/

Reverser

@marslı, açamıyor demişsin. Herhangi bir hata aldın mı peki ?

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

Bipolar_Disorder

Sql demişsin ama, hangi program ile oluşturuldu veritabanı ?
Sanırım pek anlamıyorsun, sql'i nasıl export ettin peki ?

Bunlardan hangisi ?

Sybase
Mysql
Mssql
SQLite
PostgreSQL
Microsoft SQL Server
Oracle
Firebird

marslı

Mysql ile oluşturuldu. Sorun dosyanın çok büyük olması. PHPMYADMİN ile içe aktarmaya çalışıyorum boyut büyük olduğu için yanıt vermiyor. Diğer programlarda da aynı durum oluyor. benimde yapmak istediğim rama yada swapa atmadan sadece tıkladığım veritabanını acan bir program.  
.sql dosyasının içinde sadece tablolar(table) yok binlerce veritabanı(databaes) var. 

Berkhan Berkdemir

Alıntı yapılan: marslı - 16 Şubat 2017 - 15:23:20
Mysql ile oluşturuldu. Sorun dosyanın çok büyük olması. PHPMYADMİN ile içe aktarmaya çalışıyorum boyut büyük olduğu için yanıt vermiyor. Diğer programlarda da aynı durum oluyor. benimde yapmak istediğim rama yada swapa atmadan sadece tıkladığım veritabanını acan bir program. 
.sql dosyasının içinde sadece tablolar(table) yok binlerce veritabanı(databaes) var.
Nasıl yani? MySQL ile hazırlanmış dosyayı SQLite ile açmak mı?

Bilgisayarınız Windows gillerden ise MySQL Workbench kendi yazılımı ama ağır bir yazılımdır kendisi. HeidiSQL de kullanılabilir. PHPMyAdmin yerine MyWebSQL de kullanılabilir.

Python, PHP & SQL Developer

GitHub: @BerkhanBerkdemir
Eğer Linux hakkında güncel haber ve rehberler görmek istiyorsanız profilimde ki linke tıklayın.

freeman

Terminalde
mysql  < veritabanı.sql
denediniz mi?

Bu şekilde veritabanı ve içindeki tablolar mysql e aktarılır.
phpmyadmin üzerinden de görülebileceğini sanıyorum.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.