Ubuntu'da Oyanayabileceğim Güzel Oyunlar

Başlatan metinbektas25, 05 Şubat 2017 - 11:10:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

metinbektas25

Ubuntu'da emülatörlü veya emülatörsüz oyanayabileceğim birkaç oyun arıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Qrathan

Alıntı yapılan: metinbektas25 - 05 Şubat 2017 - 11:10:58
Ubuntu'da emülatörlü veya emülatörsüz oyanayabileceğim birkaç oyun arıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
Emülatörsüz olarak AssaultCube'u öneririm.  Yazılım Yöneticisin'de bulunuyor zaten. Öyle çok oyuncusu yok ama her daim bir 7-8 Server oluyor. 45 MB Dı sanırım zaten. Çok hafif de. Grafikleri falan iyi değil zaten ama çok akıcı ve zevkli. Bilgisayarda bir tek yüklü olan oyun bu ve kafa dağıtmaya baya yardımcı oluyor. Tavsiye ederim ama komplike bir oyun arıyorsan çok da uymaz gibi sana. Counter-Strike'ın çok hoş mapler, sadece 5 çeşit silah olan oyunu kısaca.

lubuntu

metinbektas25

Alıntı yapılan: Qrathan - 05 Şubat 2017 - 11:53:28
Alıntı yapılan: metinbektas25 - 05 Şubat 2017 - 11:10:58
Emülatörsüz olarak AssaultCube'u öneririm.  Yazılım Yöneticisin'de bulunuyor zaten. Öyle çok oyuncusu yok ama her daim bir 7-8 Server oluyor. 45 MB Dı sanırım zaten. Çok hafif de. Grafikleri falan iyi değil zaten ama çok akıcı ve zevkli. Bilgisayarda bir tek yüklü olan oyun bu ve kafa dağıtmaya baya yardımcı oluyor. Tavsiye ederim ama komplike bir oyun arıyorsan çok da uymaz gibi sana. Counter-Strike'ın çok hoş mapler, sadece 5 çeşit silah olan oyunu kısaca.
Oyunu çok beğendim. Gerçekten çok güzel bir oyun alternatifi. Başka oyunlar varsa yazarsanız sevinirim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Şubat 2017 - 12:43:10

Alıntı yapılan: lubuntu - 05 Şubat 2017 - 12:35:25
Steam,itch.io buraları öneririm.
Peki ya bu sitelerden hangi oyunları önerirsiniz.

Qrathan

Itch.io hakkında pek bilgim yok maalesef ama Valve'ın oyunlarının sanırım hepsi Linux'a taşındı. CS:GO, Dota,Team Fortress,Left 4 Dead gibi. Ayrıca hayatta kalmayı seviyorsanız Minecraft tarzı Unturned ve WarThunder da var ki bu ikisi epey aktif online oyunlar. Öncelikle tek kişilik mi düşünüyorsunuz çift kişilik mi, ona bağlı birazcık da. Steam'de açıkçası tek kişilik ve bedava oyun pek yok kaliteli. Ama ücretli olarak çok kaliteli yapımlar bulabilirsiniz. Ücretli yapımlarda birazcık bilgisizim, hayatımda oyuna para vermedim ama Linux tarafında oyun gerçekten ilerledi.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Şubat 2017 - 16:00:13

Ah, bana yazmamışsınız. Olsun fikrimi belirtmiş oldum. :D

metinbektas25

Unturned ve WarThunder'a bakacağım. Teşekkürler.

Qrathan

Önemli değil,  yukarıda sanki bir yazım hatası yapmışım.  Sadece Unturned hayatta kalma temalı, War Thunder İkinci  Dünya Savaşı temalı bir savaş oyunu.

ata1

Amenofis

Worms çakması Hedgewars var, eskiden oynardım çok hoşuma giderdi.

metinbektas25

Alıntı yapılan: ata1 - 05 Şubat 2017 - 14:57:35
Basit ve terminalde oynanan bazı oyunlar
http://xmodulo.com/games-play-linux-terminal.html
Çok hoşuma gitti böyle oyun oynamak. Ancak hiçbirini oynayamadım.

ata1

Neden oynayamadın genelde tuşlarla oynanır.  moon-buggy örnek boşluk tuşu ile zıplar diğerlerini de oyunun açıklamalarında bulabilirsin.

metinbektas25

Öyle değil komutlar çalışmadı hata verdi.
bash: beklenmeyen dizgecik `(' yakınında sözdizimi hatası
Bu hata

ata1

sudo apt-get install moon-buggy
Komutun çıktısına bakalım yanlarında fazlalıkları var sanırım sen onlarıda yazıyorsun parantez içinde olanları yazmamalısın

metinbektas25

Alıntı yapılan: Amenofis - 05 Şubat 2017 - 15:32:52
Worms çakması Hedgewars var, eskiden oynardım çok hoşuma giderdi.
Oyunu nasıl indireceğim peki?

ata1

Amenofis

http://packages.ubuntu.com/yakkety/hedgewars

Ubuntu depolarında var görünüyor. Yani yazılım merkezinden kurabilirsin.

OnLive

Unturned şu an için en iyi survival, action oyunu. Hem de ücretsiz. Ben de şiddetle tavsiye ederim.
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

şenol

steam varsa eğer direk war thunder indir üstüne daha gerçekci oyun pek yoktur herhalde :) 2 = star conflict . çok iyi grafiklere sahip uzay oyunudur . war thunderı yapan ekip yapmıştır oyunu . 3 = robocraft . çok güzel oyundur küplerden tank uçak araba yapıyorsun . silah takıyorsun bir sürü 4 = star breack . bunların hepsi online dir . unturned da güzel
cpu / amd ryzen 7 / 1700 / 3.90 ghz o.c
anakart / msi b 350 tomahawk . gpu / amd rx 580 8 gb  
24 gb / ddr 4 ram / 3066 mhz de çalışıyorlar
250 gb / samsung 850 evo ssd

eronis

sudo apt install -y pcsx*
silent hill, fatal frame. metal gear...
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds