R7 M440 Sürücü Problemi

Başlatan Yorgi, 02 Şubat 2017 - 20:38:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yorgi

amd sitesinden indirdiğim sürücüyü kurduktan ve yeniden başlattıktan sonra giriş yap ekranında döngüye giriyorum her giriş yaptığımda tekrar giriş ekranı geliyor,ancak sürücüyü silince düzeliyor.

yalnız

Sürücüyü hangi yöntemle kuruyorsun?

Yorgi

yalnız

Ubuntu'da ek sürücüler kısmından sahipli sürücüleri kurabiliyor musun? Kurabiliyorsan; yine aynı hatayı alıyor musun?

Yorgi

ek sürücüler kısımı boş maalesef , amdnin sitesinde de böyle bir hata olduğu *belirtilmiş (known limitations kısmında) çözümü yok sanırım.
http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/AMD-Radeon-GPU-PRO-Linux-Beta-Driver–Release-Notes.aspx

yalnız

Alıntı YapKnown Limitations
Unable to log in to the system after driver installation on certain platforms.

Evet, bahsedilmiş. Ancak bu bir bakıma da iyi çünkü seninle aynı sorunu yaşayan kullanıcılar olabileceğini gösteriyor. İnternette farklı çözüm önerileri var. Sırasıyla onlar denenebilir. Örneğin içlerinden en basiti:

Alıntı YapFrom the LightDM login screen, hit Ctrl-Alt-F1 to switch into a console. Login with your administrative username and password.

From there, try running the following commands:

sudo mv ~/.Xauthority ~/.Xauthority.backup
sudo service lightdm restart

Sisteminde farklı bir görüntü yöneticisi kullanılıyorsa lightdm yerine onun adını yazman gerek. Ayrıca yeni bir kullanıcı yaratarak onunla giriş yapmayı da deneyebilirsin.

Yorgi

ikisinide denedim maalesef işe yaramıyor

yalnız

Şu an için aklıma xorg.log dosyasına bakıp herhangi bir ipucu bulmaktan başka bir şey gelmiyor. Ati sürücü yükleme sonrası Ubuntu giriş ekranında crtr+alt+f1 veya f2,f3 le konsola düşüp şu komutun çıktılarını buraya aktarabilirsen bakabiliriz.

cat /var/log/Xorg.0.log

Eski sürümlerde ses kartıyla ilgili bir çözüm var ve pek ihtimal vermiyorum senin sorununu çözebileceğine ama her ihtimale karşı şu çıktılara da bakabiliriz:

lspci | grep Audio
lsmod | grep snd
aplay -l