[Çözüldü] Pisi GNU/Linux'a Chrome kurma

Başlatan OnLive, 31 Ocak 2017 - 18:48:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

OnLive

Merhabalar. Pisi GNU/Linux 1.2'ye nasıl Google Chrome kurabilirim. Sitesinde sadece ".deb" ve ".rpm" paketleri var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

eronis

Alıntı yapılan: OnLive - 31 Ocak 2017 - 18:48:14
Merhabalar. Pisi Linux 1.2'ye nasıl Google Chrome kurabilirim. Sitesinde sadece ".deb" ve ".rpm" paketleri var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.
Pisi'nin depolarına baktın mı ?

sudo pisi it chrome yada google-chrome
yazınca ne diyor ? Pisi Linux'u bizzat kendim kullanmıyorum. Muhtemelen aynı soruyu Pisi Linux forumunda sorsan daha isabetli cevaplar alacaksın.

http://forum.pisilinux.org/
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

lubuntu

[mention=616906]@OnLive[/mention] Kardeş kaç tane dağıtım kurdun 1 haftadır? Hepsi aynı özünde. Seç bir tanede, sistem sana ayak uydursun, sen sistem peşinde koşturma.

ata1

if

@OnLive, konu çözüldü olarak etiketlenmiş. Nasıl çözdünüz?

OnLive

[mention=616945]@ata1[/mention]

'nın verdiği linkteki anlatımdan kurmayı başardım. Teşekkürler.

Alıntı yapılan: lubuntu - 01 Şubat 2017 - 00:12:16
[mention=616906]@OnLive[/mention] Kardeş kaç tane dağıtım kurdun 1 haftadır? Hepsi aynı özünde. Seç bir tanede, sistem sana ayak uydursun, sen sistem peşinde koşturma.

Zaten maratonlaşmış sistemin dışına çıkmak için GNU/Linux kullanıyoruz bana göre. En azından ben öyle yaptığıma inanıyorum. Benim çevremdeki insanlar kullandıkları cihazların içindeki yazılımın özgür olup olmadıkları ile ilgilenmiyorlar. Hatta pek çok insanın özgür yazılımın ne olduğu hakkında bir fikri bile yok. Onlar sadece maratonlaşmış işlerini görmeye çalışıyorlar ve sistemin bir kara delik gibi kendilerini nasılda içine çektiklerinden bi' haberler. Özgür yazılım ise sistemi reddeder. Tekelleşmeyi kabul etmez. Bu yüzden hangi dağıtımı kullandığının (eğer özgür yazılımsa) bir önemi yoktur.
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms