[Nasıl] Uzak Masaüstü: Ubuntu'dan Win'e, Win'den Ubuntu'ya

Başlatan krallls, 18 Aralık 2008 - 23:34:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

n.bay

Alıntı yapılan: plazma - 16 Eylül 2016 - 20:02:32
Genelde remmina kullanılmış, çok bildiğim bir uygulama değil kendim kullanmadım hiç sss ve wiki sayfalarına bir göz gezdirin

https://github.com/FreeRDP/Remmina/wiki/Remmina-Usage-FAQ
https://github.com/FreeRDP/Remmina/wiki

hocam linkteki komutları uc birime girip güncelleme yaptıktan sonra bağlantı problemim çözüldü aynı sıkıntıyı yaşıyan arkadaşlar bu şekilde çözebilirler ilgilendiğiniz için teşekkür ederim

sudo apt-add-repository ppa:remmina-ppa-team/remmina-next
sudo apt-get update
sudo apt-get install remmina remmina-plugin-rdp libfreerdp-plugins-standard

dolor

Merhaba windowstan ubuntuya teamviever ile bağlanınca  linuxta işlem yapamıyorum nerdeyse kasıyor görüntü ayrıca "Sistem > Uzaktaki Masaüstü" ayarlarını yapmak:  bu ayarı bulamadım nerde bu ?

mhmtkrktr

Yerel ağda mı oluyor bu durum. Bağlantı kurulan bilgisayar dış ağda ise bağlanılan tarafın upload hızı düşük kalıyor olabilir.
Extralar > seçenekler > uzaktan kontrol > kalite ;; bölümünde değişiklik yaparak deneme yapabilirsin.

dolor

Alıntı yapılan: mhmtkrktr - 20 Haziran 2017 - 21:29:17
Yerel ağda mı oluyor bu durum. Bağlantı kurulan bilgisayar dış ağda ise bağlanılan tarafın upload hızı düşük kalıyor olabilir.
Extralar > seçenekler > uzaktan kontrol > kalite ;; bölümünde değişiklik yaparak deneme yapabilirsin.

windowstan windowsa bağlanınca çatır çatır ama linuxa bağlanınca dona dona ilerliyor...

İş yerinden eve bağlanıyorum.

mhmtkrktr

Söylediğim yerde "hızı optimize et", "özel ayarlar", "duvar kağıdını kaldır" gibi seçenekler var. Onları düzenleyerek tekrar dene. Örn; Windows da duvar kağıdı varsayılan olarak kapalıdır.

berke4646

Merhabalar ubuntu vps almıştım ama windows ile bağlanınca 800x600 oluyordu ekran bunun çözümü varmıdır peki ? Firma ile iletişime geçtim bi çözüm üretemediler. Eğer çözümü varsa dostum söylermisin bu aralar vpsye ihtiyacım var windows ateş pahası linux da hatalardan bıktırıyor.