Ubuntu Hardy flash player kurulum sorunu

Başlatan arkhon, 18 Aralık 2008 - 22:38:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

arkhon

Özgürlükten bıktım lütfen elinde flash player 9.tar.gz dosyası olan arkadaş buraya linkini koyabilirmi

Ubuntuda saat 8 den beridir flash player kurmaya çalışıyorum 3 yıldır kullandığım linuxten vazgeçmeme ramak kaldı.flash player 10 hardey de çalışmıyor bunu anladım da birtek ben mi bu sorunu yaşıyorum onu anlamadım biri bu dosyayı buraya koyabilirse bende kurulumun nasıl olacağını anlatabilirim.

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

arkhon

verdiğin forum linkindeki insanlar bile bu yöntemlerle kuramamış kaldı ki ben bu yöntemlere takla attırdım nafile

bytan

Alıntı yapılan: arkhon - 18 Aralık 2008 - 23:14:46
verdiğin forum linkindeki insanlar bile bu yöntemlerle kuramamış kaldı ki ben bu yöntemlere takla attırdım nafile

Açık açık deb linki bile verilmiş kuramadığını söyleyen kişiye. Nasıl kurulamamış?

http://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/current/install_flash_player_10_linux.deb

Kaldı ki, versiyon 9 için gerekli komut satırınıda verdim yukarıda.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

arkhon

zahmetiniz için teşekkür ederim ama galiba ben sorunumu tam anlatamadım hardy üzerinde flashplugin-nonfree * ya da adobe flash player 10 kurulsa bile fayda etmiyor flashlar çalışmıyor. Kuruluyor ama çalışmıyor....

Bu nedenle flash player 9.tar.gz dosyası arıyorum ki komut satırından kurayım  siz hardy mi kullanıyorsunuz sakın flash playerinizi silmeyin benden size tavsiye şuanda hardy kurmaya kalkarsanız flash player çalıştıramazsınız

bytan

Buyrun size tar.gz linki:

http://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/current/install_flash_player_10_linux.tar.gz

Tüm versiyonlar için bir down linki daha:

http://kb.adobe.com/selfservice/viewContent.do?externalId=tn_14266&sliceId=2

Ama ben hala neden kuramadığınızı ve çalıştıramadığınızı anlayamadım.  flashplugin-nonfree           9.0.124.0ubuntu2  sistemimde kurulu ve bir sorun yaşamıyorum.

PF @ ST

arkhon

[IMG]http://i40.tinypic.com/b4yv7a.png[/img]

Gördüğünüz şu yüklemeleri hardyde yapmıyor komutta hata verip kurulumunu tamamlıyor ama komut satırından takip etmezseniz bişi farketmiyorsunuz kurulumu düzgün bitmiş gibi tamamlıyor fakat çalışmıyor ben 135 mb lık flash indireceğime 8.10 kurmayı tercih ederim

bytan

Komut satırında aşağıdakini verdiğinizde ne oluyor?

sudo apt-get install flashplugin-nonfree

135 MB'ı ister kurun ister kurmayın, linki istediniz bende bulup verdim. Flash player 10 için bile anlatım ve deb paket linki verdim. Her biri için olmuyor diyorsunuz ama hiç bir hata mesajı vermiyorsunuz. Önce kuramadığınızı, sonra kurduğunuz ama çalışmadığını en sonunda da kurulumda hata verdiğini belirtiyorsunuz. Ben sizin yerinizde olsam öncelikle sistemime kurduğum tüm flash ları kaldırırdım ve sonrasında yukarıda verdiğim tek satırlık işlemi yapardım. Belki düzgün kuruluyor ama web tarayıcıda etkisini görmüyor olabilirsiniz. Bunları bilemiyoruz. Dediğim gibi açık seçik bir bilgi vermiyorsunuz.

Benimde önerebileceğim daha başka bir şey yok. Tecrübesi ve konu hakkında fikri olan bir arkadaşımız yardımcı olacaktır.

PF @ ST

arkhon

tamam sen haklısın kardeş bişi bilseydim burda olmazdım

3mr3

Arkadaş doğru söylüyor. Dünde bende çektim bu olayı. Gittim nt den pc net dergisi aldım. Kurdum 8.10 nu. Ondan sonra eksik var mı kendisi yükledi. Bi daha sorun yaşamadım. Flash player ve nonfree mutlaka kurulacak. Sanırım bende çözemedim o işi ama hep 10. sürümü indiriyor. 9'u indirmiyor hebire hata alıyordum.

Arkadaşın demek istediği sanırım 9. sürüm (nonfree olanı) için uğraşıyor. Kolay gelsin.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

bytan

Alıntı yapılan: emrexgrafi - 19 Aralık 2008 - 00:39:41
Arkadaş doğru söylüyor. Dünde bende çektim bu olayı. Gittim nt den pc net dergisi aldım. Kurdum 8.10 nu. Ondan sonra eksik var mı kendisi yükledi. Bi daha sorun yaşamadım. Flash player ve nonfree mutlaka kurulacak. Sanırım bende çözemedim o işi ama hep 10. sürümü indiriyor. 9'u indirmiyor hebire hata alıyordum.

Arkadaşın demek istediği sanırım 9. sürüm (nonfree olanı) için uğraşıyor. Kolay gelsin.

Zaten arkadaşın doğru söylemediğini ima dahi edemeyiz. Ortada olan bir sorun var ve bu sorun ile ilgili birbirinden farklı anlamlara gelebilecek ifadeler var. Böyle oluncada çözüm senaryoları hatta sorunu tanımlama işi değişiklik gösteriyor. En basitinden komut satırından, 8.04 için vermiş olduğum tek satırlık kodun uygulanması esnasında ne tür bir çıktı oluştuğunu ise yanıt olarak alamadık. Eğer tam bilgi alamazsak sorun ile ilgili nasıl bir fikir edinebiliriz yada  çözüm üretebiliriz.

Alıntı yapılan: arkhon - 19 Aralık 2008 - 00:34:29
tamam sen haklısın kardeş bişi bilseydim burda olmazdım

Böyle düşünmeniz için hiç bir sebep yok. Hepimiz az çok bir ucundan tuttuk bu sistemin ve birbirimize elimizden geldiğince dilimiz döndüğünce yardım etmeye ve yeni bir şeyler öğrenmeye çalışıyoruz.

PF @ ST

umutubuntu

@bytan, verdiğin linklerden hardy 64 bit versiyonun kurulumunu yaptım gayet rahat kuruldu ve sorunsuz çalışmakta.
Teşekkürler.