Ubuntu güncelleme sonrası açılmıyor

Başlatan Fazli, 25 Ocak 2017 - 23:34:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Fazli

Merhaba ubuntu güncellemesi yaptıktan sonra ubuntuya giremiyorum.normal moddan girmeye çalışınca siyah ekranda kalıyor.recovery modda denediğimde de eklediğim resimlerdeki ekran geliyor. Ctrl alt f1 çalışmıyor bu ekranda. Acil yardımlarınızı rica ediyorum.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

BayboraKaan

Eski kernele denetyerek girmeyi dener misin

Fazli

Eskileri seçeneklerde çıkmıyor

Fazli

Konuyla ilgili yardım edebilecek kimse yok mu, lütfen hala çözemedim

Fazli

Merhaba ubuntu güncellemesi yaptıktan sonra ubuntuya giremiyorum.normal moddan girmeye çalışınca siyah ekranda kalıyor.recovery modda denediğimde de eklediğim resimlerdeki ekran geliyor. Ctrl alt f1 çalışmıyor bu ekranda. Acil yardımlarınızı rica ediyorum.

mendirec

Konuda anlatıldığı gibi "root: Yetkili kullanıcı komut satırına gir" kısmını uygula. Daha sonra aşağıdaki komutları uygula lütfen.
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo update-grub

https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Ubuntu%27da_sistem_kurtarma

if

@ Fazli, Ubuntu'nun hangi sürümünü kullanıyorsunuz? Ubuntu'yu USB'e mi kurdunuz?

Fazli

Alıntı yapılan: mendirec - 27 Ocak 2017 - 08:30:36
Konuda anlatıldığı gibi "root: Yetkili kullanıcı komut satırına gir" kısmını uygula. Daha sonra aşağıdaki komutları uygula lütfen.
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo update-grub

https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Ubuntu%27da_sistem_kurtarma

Merhaba ben bahsedilen ekrana gelemiyorum,eski çekirdekler çıkmadığı için komut ekranına da ulaşamıyorum,ikinci attığım resimdeki yerden daha fazla ilerlemiyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Ocak 2017 - 17:48:21

Alıntı yapılan: if - 27 Ocak 2017 - 15:33:46
@ Fazli, Ubuntu'nun hangi sürümünü kullanıyorsunuz? Ubuntu'yu USB'e mi kurdunuz?

Ubuntu harddiske kurulu,sürüm de lts 14.04 ün son güncellemesiydi işte yanlış hatırlamıyorsam