Harici Diskteki Ubuntu Yanına Kali Kurulumu

Başlatan faruk.c, 25 Ocak 2017 - 11:19:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

faruk.c

Arkadaşlar merhaba,

Harici bir SSD diskimde Ubuntu kullanıyorum. Genelde ubuntu ile çalışırım, bilgisayar Windows ile başlar, "Gelişmiş Başlangıç Seçenekleri"nden aygıtla başlat sayfasına gider "Ubuntu"yu seçerim ve Ubuntu'ya geçerim.

Ayrıca sanal makinede Kali kullanarak sızma testleri vs. yapıyorum. Kali Linux'u SSD diskteki Ubuntu'nun yanına kurmak istiyorum. Ne denediysem sürekli hata aldım, özellikle Kali'nin grub için disk sormaması beni zorluyor, nereye kurduğunu bilmiyorum, oysa sanal bilgisayarda soruyordu.

Kali kurulum ekranında, "Something Else" dedikten sonra,

/dev/sdc/ aygıtına geliyorum(harici SSD diskim). Aygıtta,
sdc1 swap
sdc2 ext4 "/" - Ubuntu kurulu
sdc3 40 GB boş yer var.

sdc3 ü seçerek burayı "ext4" "/" seçerek devam et diyorum. swap(sdc1) ve ext4(sdc3) için harddisk değiştirilecek diyor, onaylıyorum. Kurulumdan sonra Windows başlıyor, "Gelişmiş Başlangıç Seçenekleri" vs. 3 aygıt sıralanıyor, "Kali","Ubuntu","Ubuntu"... Ubuntular grub hatası veriyor zaten Kali'den sonra. (Burada neden 2 tane ubuntu var bir de?)

Kali grub ile başlatınca ise "Windows","Ubuntu","Kali" var. Normalde sadece sdc üzerindeki işletim sistemlerini(sadece ubuntu ve kali) göstermesini istiyorum. Ve Kali'yi seçerek devam ettiğimde şu hatayı alıyorum:

mount: mounting /dev/sdc3 on /root failed: No such file or directory
mount: mounting /dev on /root/dev failed: No such file or directory
mount: mounting /run on /root/run failed: No such file or directory

...
..
.

Ubuntu ile devam ettiğimde Ubuntu açılıyor ama çok fazla uzun sürüyor.

lubuntu

Ubuntu gözüküyor mu disk biçimlendirmede?

Elessar

USE="peace justice" emerge --newuse --update --deep world

faruk.c

Alıntı yapılan: lubuntu - 25 Ocak 2017 - 19:59:41
Ubuntu gözüküyor mu disk biçimlendirmede?
Evet görünüyor, Kali'nin kurulum ekranında zaten görünüyor. Ubuntu'dan sonra Kali kurulumu yapınca gelen Kali'nin grub ekranında Ubuntu ve Windows görünüyor. Ubuntu ile devam edince Ubuntu çalışıyor ancak çok yavaş açılıyor. Kali ile devam edince yukarıdaki hata geliyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Ocak 2017 - 11:48:12

Alıntı yapılan: Elessar - 25 Ocak 2017 - 21:03:28
Kali'yi UEFI modunda mı kuruyorsunuz?
Kurulumda herhangi bir Legacy-UEFI mod seçmiyorum, Win32 ile Kali USB hazırlıyorum. BIOS ayarları "UEFI" deyken kuruluma başlıyor devam ediyorum. Hala herhangi bir ilerleme olmadı. Harici diske kurmadan önce sanal bilgisayarda ikisini yanyana denemiştim, gayet normal çalışıyordu.