apt-get install çalışmıyor

Başlatan baransahin239, 24 Ocak 2017 - 02:25:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

baransahin239

arkadaşlar apt-get install vim diyorum mesela şu yanıtı veriyor:(ubuntu 12 kullanıyorum) nasıl bir çözüm bulabiliriz yardım edin lütfen.

Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
Bunları düzeltmek için 'apt-get -f install' komutunu çalıştırmanız gerekebilir:
Aşağıdaki paketler karşılanmamış bağımlılıklara sahip:
libc-l10n : Bozdukları: locales (< 2.21-1) ama 2.13+git20120306-3 kurulacak
vim : Bağımlılıklar: vim-common (= 2:8.0.0134-1) ama 2:7.3.429-2ubuntu2.1 kurulacak
       Bağımlılıklar: vim-runtime (= 2:8.0.0134-1) ama kurulmayacak
       Bağımlılıklar: libacl1 (>= 2.2.51-8) ama 2.2.51-5ubuntu1 kurulacak
       Bağımlılıklar: libtinfo5 (>= 6) ama 5.9-4 kurulacak
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'private-ppa.launchpad.net_commercial-ppa-uploaders_steam_ubuntu.list.distUpgrade' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'dropbox.list.distUpgrade' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'steam.list.distUpgrade' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'private-ppa.launchpad.net_commercial-ppa-uploaders_steam_ubuntu.list.distUpgrade' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'dropbox.list.distUpgrade' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
N: Geçersiz bir dosya uzantısı içerdiğinden 'steam.list.distUpgrade' dosyası '/etc/apt/sources.list.d/' dizininde yoksayıldı.
E: Karşılanmamış bağımlılıklar. 'apt-get -f install' komutunu paket seçeneği vermeden deneyin (ya da bir çözüm belirtin).

ata1

Güncel bir sürüm yükleseydiniz. 12.xx destegi bitmiştir diye düşünüyorum

önce şunu deneyin ama desteği kesilmiştir.

sudo apt-get -f install

OnLive

[mention=616023]@baransahin239[/mention]

Çıktıları lütfen kod etiketi ile birlikte kullanalım. Öncelikle şu komutun çıktısını aktarabilir misiniz?

lsb_release -a

Eğer Ubuntu 12.04.5 kullanıyorsanız daha 26 Nisan 2017'ye kadar destek var.
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms