initramfs hatası

Başlatan malikcemsefer, 20 Ocak 2017 - 13:19:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

malikcemsefer

Merhabalar. Ubuntuda bir sorun yokken bilgisayarı kapatıp açtığımda bu hatayı aldım.
Birisi  ---- "intel i915 ekran kartı birincil sürücüsü hata veriyor. dolayısıyla ekran açamadığından oturumda açamıyor. initramfs ye atıyor seni. initramfs değişmiş çünkü. sanırım ekran sürücüsünü güncelledin ama initramfs yi yeniden oluşturmadın. ya yeni initramfs yazacaksın yada eski i915 sürücüsüne geri döneceksin çünkü initramfs içindeki ayarlar eskisine göre."---- dedi.
Ben eski haline getirmek için ne yapmam gerek acaba ?

[     0.656884] Error parsing PCC subspaces from PCCT
[     0.787480] [drm:gen8_irq_handler [i915]] *ERROR* The master control interrupt lied (SDE)!
[     0.787636] [drm:gen8_irq_handler [i915]] *ERROR* The master control interrupt lied (SDE)!
[     0.787769] [drm:gen8_irq_handler [i915]] *ERROR* The master control interrupt lied (SDE)!
[     0.787928] [drm:gen8_irq_handler [i915]] *ERROR* The master control interrupt lied (SDE)!

BusyBox v1.22.1 (Ubuntu 1:1.22.0-15ubuntu1) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

(initramfs)_

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Ocak 2017 - 17:37:53

Hata hakkında bilginiz yoksa internetten ne diye araştırabilirim. initramfs hatası diye aratıyorum ancak benimkiyle aynı sonuçları bulamıyorum.

bytan

En son oturumunda güncelleme yapmış mıydın? Önceki çekirdek sürümleriyle sistemi açmayı denediğinde aynı sorunu yaşadın mı ya da açabiliyor musun?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

malikcemsefer

Sistemi açamıyorum. Öncekinde ne yaptığımı pek fazla hatırlamıyorum ama sistemi kurcalamıştım ^^

ata1

Gurub açılıyor ise oradan gelişmiş seçenekler olanı açıp bir önceki kernelle  sistemi açmayı denemeni istemiş  arkadaşımız.

malikcemsefer

Malesef öylede olmuyor