cannot display :(

Başlatan bgt, 18 Ocak 2017 - 22:07:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bgt

arkadaşlar dedicated sunucum var . sunucuya ubuntu 16.04 server kurulum yaptım. daha sonra xfce ve x2go kurulumu yaparak uzak masaüstü özelliklerini sağladım.
konsol üzerinden herhangi bir dosyayı çalıştırmak istediğimde örneğin sudo synaptic komutu verdiğimde gtk-warning cannot display tarzında hata mesajı alıyorum.
root yetkisi gerektiren klasörlere girmem gerekiyor fakat root yetkisi alamıyorum. konsoldan sudo thunar gibi komut yaptığımda yine aynı sorun.

bu konuda yardımcı olabilecek biri varsa çok makbüle geçer.

guestwho

Öncelikle sunucu üzerinde X11 protokolünü kullanan hiç bir şeyi kurmamanı öneririm. SSH ile sunucuyu yönetmek zor geliyorsa, Webmin tarzında web tabanlı bir yönetim aracı kullanabilirsin. Yine de sorunu gidermek adına "/etc/ssh/sshd_config" dosyasında "X11Forwarding no" satırını "X11Forwarding yes" şeklinde değiştirip, SSH servisini yeniden başlatıp deneyebilirsin. Bunun haricinde başkaca değişiklikler yapman da gerekebilir.
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!