[Çözüldü] Php ile Size Birkaç Başlık Önerelim

Başlatan erdemakin09, 18 Ocak 2017 - 20:34:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdemakin09

Arkadaşlar çalıştığım şirkette bir forum tasarlıyorum. Ekip lideri benden bir istekte bulundu.
Bizim forumda konu açarken benzer konuları hemen altında Size Bir Kaç Başlık Önerelim diye listeliyor ya.
Öyle bir şekilde kullanıcı başlık açmak istediğinde ona benzer konuları hızlı bir şekilde listeleyecek php kodu lazım bana bunu bulabileceğim bir link yada örnek var mıdır. Yada ingilizce ne diye aratırsam o şekil örneklere ulaşabilirim?
Her Can Bir Gün Ölümü Tadacaktır!

ahmet_matematikci

O anlık önerme işlemlerini php ile değilde javascriptle yapılıyor.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

erdemakin09

Alıntı yapılan: ahmet_matematikci - 18 Ocak 2017 - 21:17:59
O anlık önerme işlemlerini php ile değilde javascriptle yapılıyor.
Konuyu yanlış yere açtık desene :D

alquirel

İşin PHP ayağı da var JavaScript ayağı da var. Aynı istek Linux Mint forumundan da gelmişti zamanında. Eğer kurduğunuz forum bizimkiler gibi SMF ise ve forumunuzun arama sistemi üzerinde herhangi bir özelleştirme yapmadıysanız bu anlatım size de uyar.

https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=6492.0

erdemakin09

Alıntı yapılan: alquirel - 18 Ocak 2017 - 22:38:16
İşin PHP ayağı da var JavaScript ayağı da var. Aynı istek Linux Mint forumundan da gelmişti zamanında. Eğer kurduğunuz forum bizimkiler gibi SMF ise ve forumunuzun arama sistemi üzerinde herhangi bir özelleştirme yapmadıysanız bu anlatım size de uyar.

https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=6492.0

Sfml kullanmıyoruz. Ben direk kodluyorum forumu. bir inceleyeyim gerçi işime yarar bilgiler vardır illaki. Teşekkür ederim :D

alquirel

[mention=615607]@erdemakin09[/mention] o zaman işiniz daha kolay. Hatta muhtemelen jQuery gibi Ajax işlerini otomatiğe bağlayan bir kütüphane kullanıyorsunuzdur. Tek yapmanız gereken kendi oluşturduğunuz arama sisteminin sonuçlarını bir de Ajax ile döndüreceğiniz bir betik eklemek olur.

erdemakin09

Alıntı yapılan: alquirel - 19 Ocak 2017 - 00:04:58
[mention=615607]@erdemakin09[/mention] o zaman işiniz daha kolay. Hatta muhtemelen jQuery gibi Ajax işlerini otomatiğe bağlayan bir kütüphane kullanıyorsunuzdur. Tek yapmanız gereken kendi oluşturduğunuz arama sisteminin sonuçlarını bir de Ajax ile döndüreceğiniz bir betik eklemek olur.

Teşekkür ederim buna benzemesede istediğimi yapacak bir çözüm ürettim. Gerekli nedenler ötürü kodu paylaşamıyorum. Fakat alquirelin linkine giderseniz zaten çözümü oradadır. :)

Tekrar herkese teşşekkür ederim.