Xubuntu'da internetten video izlerken kasma problemi

Başlatan meLeeh, 16 Ocak 2017 - 02:15:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

meLeeh

Merhaba,
Umarım konuyu yanlış yere açmamışımdır. Başlıkta da belirttiğim gibi internetten video izlerken 1080p 60fps olan videolarda kasma sorunuyla karşılaşıyorum. 720p 60fps olan videolarda sorun yok. Normal 1080p 30fps olan videolarda herhangi bir sorunla karşılaşmıyorum. Bu problem Youtube, Twitch (kaynak kalitesinde yayın izlemeye çalıştığımda) gibi bilindik sitelerde gerçekleşiyor. Xubuntu kullanıyorum, driverlarım yüklü. Chromium tarayıcı ile de denedim aynı sorun o tarayıcıda da karşıma çıktı. Videoları HTML5 ile açıyorum. Yazılım ve güncelleştirmeler sekmesinde ekran kısmında 3 seçenek karşıma çıkıyor;

NVIDIA binary driver - version 340.98
NVIDIA legacy binary driver - version 304.132
X.Org X server

3 seçeneği de sırasıyla seçip her seferinde yeniden başlattıktan sonra denedim fakat hiçbiri çözüm olmadı.

Ekran kartı modeli: GeForce 9600M GS

Not: Windows 7 sürümünden Xubuntu 16.04 sürümüne geçtim. Windows 7 de böyle bir sorunla karşılaşmıyordum.

Yardımcılarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

meLeeh

Kimse ilgilenmemiş ama ben yine de güncelleyeyim dedim. :D Bu bilgisayarı çok kullanmadığım için sanki 1080 60fps video izlenebiliyor diye hatırladım fakat Windows 7'de de bu ekran kartıyla 1080p 60fps video izlenemiyormuş. Kimse ilgilenmeyince Windows 7 ye döndüm en yakın zamanda tekrar Xubuntu yüklemeyi düşünüyorum.