Bir Süre Sonra Ekran Parlaklığı Düşüyor - Pantheon - Elementary OS

Başlatan MertKamit, 12 Ocak 2017 - 21:57:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MertKamit

Merhaba arkadaşlar,

cihazda bir tuşa basmazsam ya da hiçbir şey yapmasam ekran 5 - 10 saniye gibi bir süre sonra kararıyor. Power Settings bölümüne baktım ama bir yanlışlık göremedim, Elementary Tweaks'de de bununla ilgili bir şey bulamadım.

Neden olabilir bu ve nasıl düzeltirim?

if

@MertKamit, Sistem Ayarları altında etkin olunmadığında ekranı karart seçeneği olması gerek.

rookie

Benim sistemde bir kaç kez aynı şeyi yaptı ekran parlaklık kısmında ayar çubuğuna dokunmadan düzeltmiyor kendini ama son bir kaç gündür yapmıyor

MertKamit

Alıntı yapılan: if - 14 Ocak 2017 - 13:55:41
@MertKamit, Sistem Ayarları altında etkin olunmadığında ekranı karart seçeneği olması gerek.

Orada zaten full olarak belirledim hocam.

Ancak buna rağmen yapıyor. Eğer ki prize takılı değilse, bir süre sonra parlaklığı düşüyor, mouse ile tekrar açınca düzeliyor. Normal kullanımda zorun değilde, film vs. izlerken sorun yapıyor ister istemez.

1Rotten

güç tasarrufu moduyla alakalı bıseye benzıyor pil gücünde olduguna göre .pil belli bir yüzdenin altına düşünce ekranı karartıyor demekkı.

MertKamit

Alıntı yapılan: 1Rotten - 24 Ocak 2017 - 10:58:08
güç tasarrufu moduyla alakalı bıseye benzıyor pil gücünde olduguna göre .pil belli bir yüzdenin altına düşünce ekranı karartıyor demekkı.

Durum aynen böyle hocam.

Bunu sistem kaynak dosyalarından editleme şansım var mıdır? Veya bunun için 3. bir parti program mevcut mudur?

1Rotten

Ben  linux da  yeni sayılırım yani öyle komutlarla falan çözüle biliyorsa bilmiyorum . mutlaka daha bilgilli kişiler yazacaktır.Anladım kadarıyla ayarlarının şöyle olması gerekıyor

ayarlar >parlaklık >güç modunda düşük ısık işaretlenmemıs olup  belli bir süre sonunda ekranı karartma yerıde asla olmalı

benim bilgim bu kadar eger senın ayarlarında böyleyse ve sorun hala varsa dedigim gibi  mutlaka  daha bilgili biri yardım edecektır