Yazılım merkezi açılmıyor

Başlatan qazwsx01, 11 Ocak 2017 - 23:57:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

qazwsx01

Arkadaşlar merhabalar.
Ben yeni ubuntu kullanıcısıyım  1 haftadır zar zor bir alemde bilgisayarıma tek işletim sistemi ve dönüşü olmayacak şekilde kurdum...
Software de GÜNCELLEMELER VE KURULDU kısmına giremiyorum sürekli imleç dönüyor...
Ve girdiğim zamanlarda  kuruluma basıyorum ya kurmuyor ya çok yavaş kuruyor tekrar mesela güncellemeden kuruluma geçmek isteyince imleç çıkıyor dönüyor dönüyor bitmiyor çok yavaş software Lütfen acil yardımda bulunabilir misiniz?
Birde driver yüklemem lazım mı ?
Sitede yeniyim konuyu yanlış yere açmış olabilirim yardımlarınızı bekliyorum!

BayboraKaan

Sistemi güncellemek mi istiyorsunuz tam anlayamadım?

qazwsx01

aynen öyle güncellemeleri software üzerinden güncellemek istedim giriş yapamıyorum elle denedim ne yaptığımı bile bilmiyorum :D

BayboraKaan

Uçbirim (Terminal) aç ve şu komutu gir

sudo apt-get update

şifreni isteyecek şifreni yaz ama şifre yazarken yazdığını görmeyeceksin sıkıntı yok enter de ve update işlemi bittikten sonra

sudo apt-get upgrade

komutunu gir ve sistemini güncelemiş olacaksın

qazwsx01

ikinciyi denemedim ama ilkini denedim Açıkçası Software deki bu yavaşlığın sebebini anlayamıyorum bu konuda herkes mi sorun yaşıyor...
Ve hemen deniyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Ocak 2017 - 00:16:04

Sorunum bu en temel

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Ocak 2017 - 01:45:37

Çözümler yorumlarda teşekkür ederim çözdüm

[Ek ip gözüktüğü için kaldırıldı.]