[Çözüldü] Çevrimdışı Steam Kurmak ve Kullanmak

Başlatan uçbirim2002, 03 Ocak 2017 - 17:36:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

uçbirim2002

Her zaman internet erişimim olmuyor. Bu yüzden Steam'i kurmadan önce/sonra yedeklemek istyorum. Bu sayede Steam'i internet erişimim olmadığı zamanda kurmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Ve kurduktan sonra elimde ki steam oyunlarını nasıl oynayabilirim? Tekrar indirmeye gerek kalmadan...

Şimdiden teşekkürler.
Hello!

plazma

Steam kütüphanedeki oyunları yedekleyebilir ve daha sonra yedekten geri yükleyebilirsiniz, fakat steam offline olarak kurulurku yada sağlıklı olur mu orası tartışılır. "Steam offline mode" araştırın.

uçbirim2002

Steam'i online kursamda sıkıntı değil. Burada benim istediğim Steam'i ve oyunlarını yedekleyip, örneğin Ubuntu'yu tekrar kurduktan sonra internet bağlantısı gerekmeden Steam'i tekrar kurmak. Ve oyunlarını geri yüklemek, ki bunu kütüphaneden yapabileceğimi söylediniz.

Alıntı yapılan: plazma - 04 Ocak 2017 - 01:52:19
"Steam offline mode" araştırın.

Araştıracağım...

Peki kurduktan sonra elimde ki steam oyunlarını nasıl oynayabilirim? Tekrar indirmeye gerek kalmadan... Örneğin elimde ki oyunları hangi klasöre kopyalamam gerek?
Hello!

freeman

Steam 'i internet olmadan kuramazsınız. Sadece kuruluysa oyunları offline olarak oynayabilirsiniz.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

uçbirim2002

Yedekleme gibi bir şey mümkün değil mi?
Hello!

ata1

kurulduğunda sistem temizliği yapmadın ise yedeklenir ama bu fazlaca işe yaramaz gelen güncellemeleri alamaz . Ayrıca  sistemde kurulmamış  bağımlılıklar olabilir.
Eksik bağımlılık olduğunda da işe yaramaz.
Tabi bunu senin başka sistemde kurup taşıma yolu ile yapacağını farz ederek söyledim.

uçbirim2002

Steam'i sadece elimde ki oyunları oynamak için istiyorum. Bu durumu değiştirir mi? Yani güncel olmasa da olur. Sadece elimde ki oyunları çalıştırsın yeter.
Hello!

Source

Alıntı yapılan: uçbirim2002 - 05 Ocak 2017 - 06:31:22
Steam'i sadece elimde ki oyunları oynamak için istiyorum. Bu durumu değiştirir mi? Yani güncel olmasa da olur. Sadece elimde ki oyunları çalıştırsın yeter.

Online olmayan tüm oyunları internet bağlantısı olmadan offline olarak oynayabilirsiniz.

uçbirim2002

Teyit etmek için soruyorum. Elimde ki Steam oyunlarını oynamak için bana gereken, Wine'mı, yoksa Steam'mi?

Ben Steam gerektiğini düşünüyordum...
Hello!

freeman

Wine ne alaka hocam :D
Steam in yedekleme özelliği var. Yukarıdaki üst menülerden ilkinin altında.
Oyunları yedekleyip daha sonra yine aynı yerden açarsınız ama Linux tarafında eğer oyunun bağımlılığı varsa nasıl oluyor o iş bilmiyorum. Bağımlılıkları da yedeğin içine atıyor mu bilgim yok.

Steam kendi istemcisi internet bağlantısı olmadan yüklenemiyor.  Zaten 1MB bir şey. Valve sunucularına bağlanıp Steam i yükler.
Steam yüklendikten, güncellendikten sonra internet bağlantısı olmadan çalışır, oyunları da açar.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

uçbirim2002

Alıntı yapılan: freeman - 05 Ocak 2017 - 09:42:19
Wine ne alaka hocam :D

Steam'in bağımlılıları arasında Wine da var diye biliyordum :D

Alıntı yapılan: freeman - 05 Ocak 2017 - 09:42:19
Zaten 1MB bir şey. Valve sunucularına bağlanıp Steam i yükler.

İşte bu kısımda sorunum var. İlk mesajda dediğim gibi:
Alıntı yapılan: uçbirim2002 - 03 Ocak 2017 - 17:36:42
Her zaman internet erişimim olmuyor. Bu yüzden Steam'i kurmadan önce/sonra yedeklemek istyorum.

İnternete erişimimin olmadığı zaman diyelim ki, tekrar kurulum yaptım. Steam'i tekrar nasıl kuracağım?
Hello!

freeman

Kısır döngüye girdik. :D
Hocam Steam i 'offline' olarak kuramazsınız.

Steam 'in yüklü olduğu klasörün yedeğini almanız da yardımcı olmaz. Steam istemcisi yüklenirken de birçok bağımlılık yükler. Hatta sizden sizin izin alıp şifre ister bunları yükleyeyim mi diye. Tek tek o bağımlılıkları elle yapılandırmak falan olacak iş değil.

Neyse daha fazla yardımcı olamayacağım. Tekrar ifade edecek olursam Steam istemcisi offline olarak kurulamaz.

uçbirim2002

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim :)
Hello!

uçbirim2002

Steam'in .deb paketini kurabiliyorum, deb paketinin bağımlılklarıda çözülüyor. Ama ben yedekleme istemiştim ki, @freeman böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledi.

Sanırım konuyu kilitleyebilirsiniz........
Hello!

Source

Şİmdi arkadaşım steam ilk olarak online bir şekilde kur bilgisayarına daha sonra offline oynanabilen oyunları yedekle steam zaten internet bağlantısı varken kurduğun için bağımlılıkları falan yükleyecektir o yüzden bir sonraki yedekten yükleme yaptığında steam de bir problem yaşamazsın.Eğer ki offline olarak oynadığın oyunlar sadece windows destekli ise zaten linux üzerinde oynayamazsın bu nedenle steam wine ile de kurman gerekir umarım anlatabilmişimdir.