2017 Masaüstü Ekran Görüntüleri Başlığı

Başlatan neynefes, 01 Ocak 2017 - 03:10:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

7hr33l3t73r

[mention=626664]@cokomoko[/mention]
Alıntı yapılan: cokomoko - 04 Haziran 2017 - 00:53:40
@7hr33l3t73r
Android'de gdb mi kullanıyorsun?
Valla ben de yıllar sonra zorunluluktan bir Android aldım ama bu laptop değil ve 1 aylık olduğu için fazla kurcalamaktan çekiniyorum.
Gdb ve diğer şeyleri nasıl kurdunuz? Bir de bu araçlar şarjı çok yiyor mu?
1: Evet, GDB kullaniyorum.
2: Android APK
$ apt install gdb tmux zsh vim htop screenfetch python ruby bash git curl wget util-linux  ...
3: Kullandikca yiyiyor ama cok yiyisken degil herhalde. Oyle cok somurdugunu gormedim bataryayi.   ^_^ 

Not= Masaustu goruntunuze baktim. Sanirim yanlis DWM dosyasini indirmissiniz. Github uzerinde branch bolumunden master olani secin. ARCH icin ayri. OpenBSD icin ayri DWM bulunmakta.
dc -e '[q]sa[ln0=aln256%Pln256/snlbx]sb207356256404211981204295703670388snlbxq'
https://www.getgnu.org/gnulinux/gnulinux-ipuclari/nasil-akillica-soru-sorulur.html

cokomoko

Dwm için sizin eski ayar dosyasını kaybetmiştim, en son github hesabınıza bakınca openbsd için olanı gördüm, onu derledim. Ama statusbar benim eklediğim ve değiştirdiğim bazı şeyler barındırıyor. Mesela mpd de bazı müzik isimleri çok uzun görünüyordu, onu sınırladım, bir de eski statusbarda galiba indirme ve yükleme için toplam veri yoktu onları eklemiştim. Bunları yapmıştım statusbara aklımda öyle kaldı.(Statusbar için dediklerim 1 sene önceki eski statusbar için, hala aynısını kullanıyorum).
Dediğiniz yere bakacağım. Bir de bir sorum var, dwm de i3 ve swaydeki gibi floatingde klavyeden boyutlandırma yok mu? Eğer yoksa dinamik window manager olduğundan dolayı mı?
Not: Aktif olarak dwm kullanmıyorum arada alışmak için deniyorum.
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

7hr33l3t73r

Alıntı yapılan: cokomoko - 04 Haziran 2017 - 16:06:06
Dwm için sizin eski ayar dosyasını kaybetmiştim, en son github hesabınıza bakınca openbsd için olanı gördüm, onu derledim. Ama statusbar benim eklediğim ve değiştirdiğim bazı şeyler barındırıyor. Mesela mpd de bazı müzik isimleri çok uzun görünüyordu, onu sınırladım, bir de eski statusbarda galiba indirme ve yükleme için toplam veri yoktu onları eklemiştim. Bunları yapmıştım statusbara aklımda öyle kaldı.(Statusbar için dediklerim 1 sene önceki eski statusbar için, hala aynısını kullanıyorum).
Dediğiniz yere bakacağım. Bir de bir sorum var, dwm de i3 ve swaydeki gibi floatingde klavyeden boyutlandırma yok mu? Eğer yoksa dinamik window manager olduğundan dolayı mı?
Not: Aktif olarak dwm kullanmıyorum arada alışmak için deniyorum.
Ben yanlis okuyunca, i3 ve sway icin soruyonuz sandim. Neyse duzelteyim simdi. DWM'in ozelliginde var zaten. http://dwm.suckless.org/ sitesini bir okuyun yaziyor zaten.
https://www.getgnu.org/gnulinux/gnulinux-ipuclari/nasil-akillica-soru-sorulur.html

ubuntupardus

Kız gibi derler ya hani... Öyle oldu sanki. Kız gibi işletim sistemi :D

cokomoko

@ubuntupardus
Kız gibi ama çok kız gibi olmuş sanki. Yine de güzel :)
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

mhmtkrktr

@cokomoko; en güzel kız, sevdiğin kızdır. Sevilmişse gerisi teferruat.. ;-)

ubuntupardus

Yakında erkek versiyonu yapmayı düşünüyorum. Adam gibi işletim sistemi  ;D

Bipolar_Disorder

Benden bir adet masaüstü gelsin bakalım :D

FireSwords

Android 7.1.2 tabanlı Dirty Unicorns 11.4. Sonunda LineageOS tabanlı olmayan bir ROM kullanma şansım oldu. Şunu anladım ki Lineage tabanlı tüm ROM'lar stabilite olarak AOSP/CAF tabanlı ROM'ların yanında çöp. Stock ile eşit kararlılıkta ve hızda. Batarya olarak Stock'tan bile iyi.

Tema: Swift Dark
İkonlar: Click UI
Font: Segoe UI

Bipolar_Disorder

ata1

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Haziran 2017 - 02:25:27

birde i3 gelsin

burak öztürk

Kubuntu 17.04 64 bit, Plasma 5.10.1
Plasma'yı herkese tavsiye ederim.

semm

tantu1976

Linux a merak duyan birisi olarak denemeye karar verdim umarım daima kullanırım :)

tosun

Ubuntu Gnome 17.10
Gnome 3.24

Simge seti     :Obsidian
Tema             :Os-X-Arch White
Kabuk teması:EleganZe Grey
"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

ata1

Sh4oTT

7hr33l3t73r

Barlow

Arch + Openbox.. Menü düzenlemesini de artık daha sonra yaparım :)

Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

ubuntupardus

Linux Mint...

ata1

Bipolar_Disorder

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Haziran 2017 - 22:40:09

ubuntupardus

Çinliler görselliği çok iyi olan ve kendisini özel geliştirilmiş uygulamalarıyla güzel bir iş başarmışlar. Özellikle Deepin müzik ve Deepin screenshot uygulamasını beğendim. DeepinMüzik şarkıların albüm kapaklarını sözlerini de sizler için buluyor. Bir kaç eski ve yeni türkçe şarkı denedim bazılarını buldu. Bazılarını bulamadı ama başarılı bir uygulama yapılmış.

DeepinScreenshot ile ise bir ekran görüntüsü alırken onun üzerinde notlar alabiliyor, çizebiliyorsunuz. Hatta belirli bölgeyi seçim sadece o alanda video veya gif olarak kaydedebiliyorsunuz. Oldukça kullanışlı olmuş. Spotify, Skype, Chrome vs. gibi sık kullanılan uygulamalar ise varsayılan olarak yüklü geliyor.

Ayrıca yine geliştirmiş oldukları DeepinStore da oldukça başarılı. Neredeyse her uygulamayı bulabiliyorsunuz. Genel olarak güzel bir sistem olmuş. Tabii sadece deneme amaçlı kurdum. Ara ara bakarım. Varsayılan işletim sistemim tabii ki LinuxMint...

DeepinOS 15.4

Khan

Ekranda sadece Wbar var. Gerisi standart Xubuntu 16.04...
Masaüstü resmini ben çektim.

Raven

Linux Mint 18.1 cinnamon.

Ubuntu'dan sonra mint'e geçip adapte olamayınca paneli yukarı alma gereği duyuyor insan  ;D