2017 Masaüstü Ekran Görüntüleri Başlığı

Başlatan neynefes, 01 Ocak 2017 - 03:10:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bipolar_Disorder

[mention=624028]@ata1[/mention]

Openbox üzerine kişiselleştirme yapıyordun, pesmi ettin Xfce'e dönmüşsün yine  ;D

ata1

[mention=624032]@slackware[/mention] Dual boot arch +arch ama alıskanlık xfce vazgeçilmezim

Bipolar_Disorder

WaylandIZMIR

Devrimin amacını kavramış olanlar, sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır.
Mustafa Kemal Atatürk

Bipolar_Disorder

[mention=624114]@WaylandIZMIR[/mention]
Gnome 3'te masaüstünde ikon veya klasör kullanamıyorsun sanırım ?

Radikal değişimlerden hoslanmıyorum, topluluğa insanlara kimseye birşey sormadan, böyle değişimler hos degil.
En azından bir ayar olabilirdi, masaüstünde ikon görmek isteyenler için.
Ben windows 3.1 ten beri bilgisayar kullanıyorum, bazı alıskanlıklarım var, masaüstünde ikon isterim mesela.

WaylandIZMIR

Alıntı yapılan: slackware - 27 Nisan 2017 - 19:47:40
[mention=624114]@WaylandIZMIR[/mention]
Gnome 3'te masaüstünde ikon veya klasör kullanamıyorsun sanırım ?

Radikal değişimlerden hoslanmıyorum, topluluğa insanlara kimseye * bir şey sormadan, böyle değişimler hos degil.
En azından bir ayar olabilirdi, masaüstünde ikon görmek isteyenler için.
Ben windows 3.1 ten beri bilgisayar kullanıyorum, bazı alıskanlıklarım var, masaüstünde ikon isterim mesela.

Var öyle bir ayar.

Resimdeki yerden istediğin zaman açıp kapatabilirsin.

Devrimin amacını kavramış olanlar, sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır.
Mustafa Kemal Atatürk

ata1

[mention=624118]@slackware[/mention]  Xfcede hiçbiri dediğimizde boş olarak kalır masa üzerimiz. Aynen bu gibi

ikia

Arch Linux Cinnamon.Kendi fotoğrafım ile. :)

http://www.ogretmeniim.com/
Öğretmeniim!Canım Benim

Bipolar_Disorder

[mention=624126]@ikia[/mention]

İcon paket ismini rica edebilirmiyim acaba ?

ikia

Alıntı yapılan: slackware - 27 Nisan 2017 - 20:31:01
[mention=624126]@ikia[/mention]

İcon paket ismini rica edebilirmiyim acaba ?

DamaDamas @slackware.
http://www.ogretmeniim.com/
Öğretmeniim!Canım Benim

Bipolar_Disorder

[mention=624128]@ikia[/mention]

Teşekkür ederim.

FireSwords

Resurrection Remix 5.8.3(Android 7.1.2) + Nova Launcher + Click UI Icon Pack + Swift Dark

Bipolar_Disorder

burak öztürk

WaylandIZMIR

Ubuntu 17.10 Daily Build

Unity son günler  :-\

Mustafa Kemal Atatürk

FireSwords

Raspberry Pi 3'ü masaüstü kullanımına uygun bir hale sokmaya çalışırken... Raspbian dışındaki dağıtımlar pek düzgün çalışmıyor Pi üzerinde. Yıllardır Arch kullanan biri olarak resmen kanser oldum. En son Plank kurmaya çalışıyordum, sistemdeki paketler cilalı taş devrinden kalma olduğundan başaramadım. Debian Sid'e geçecektim, zamanım olmadığı içni üşendim. Eh, hiç değilse çok kötü gözükmüyor.

Raspbian + XFCE + Arc GTK Theme + Moka Icon Theme

Felâsife

Foruma selamlar.
Gelmişken boş geçmez olmaz  ;)
Artık eskisi kadar BSD kullanmıyorum ama genede sistemimde duruyorlar.

Debian 8.7 + Kde4
İkon: Numix
Biçim: Bespin

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

eronis

Alıntı yapılan: Felâsife - 29 Nisan 2017 - 20:18:25
Foruma selamlar.
Gelmişken boş geçmez olmaz  ;)
Artık eskisi kadar BSD kullanmıyorum ama genede sistemimde duruyorlar.

Debian 8.7 + Kde4
İkon: Numix
Biçim: Bespin
Uzun zamandır görmüyorum seni, forumda en özgün tarzı olanın sen olduğunu söyleyebilirim :D Güzel masaüstü, sistem özelliklerin nelerdi senin ?
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

Altaylardan_Gelen_Atlı

'' YasLandığın ağaç kof ise sende yıkıLırsın ''

Bipolar_Disorder

Windows bile kişiselleştirme imkanı sağlıyor bazı avantajları var windowsun.

Macos için, bazı şeyleri kişiselleştirmek için paralı 3. parti yazılıma muhtaçsın.

FireSwords

Alıntı yapılan: Bipolar_Disorder - 30 Nisan 2017 - 16:49:22
Windows bile kişiselleştirme imkanı sağlıyor bazı avantajları var windowsun.

Macos için, bazı şeyleri kişiselleştirmek için paralı 3. parti yazılıma muhtaçsın.
Bu konunun yeri burası değil de, bu konuda düşüncelerimi yazayım dedim.

Bir macOS kullanıcısı olarak söyleyeyim, evet doğru. Apple ben her şeyin en iyisini bilirim kafasında. Özelleştirme seçenekleri çok kısıtlı. Ancak şöyle bir gerçek de var ki, Apple özellikle arayüz tasarımı konusunda çok güçlü. Genel olarak sisteme bakıldığında en ufak bir tasarım hatası bile bulunamıyor. Arayüz gerçekten göze güzel gözüküyor ve tutarlı. Hiçbir uğraş vermeden gerçekten güzel gözüken bir masaüstü sahibi oluyorsunuz. Belki de Linux dağıtımlarının sorunu budur. Tüm dağıtımlarda güzel gözüken bir masaüstüne sahip olmak için ince ayar çekmek gerekiyor.

Windows'a gelecek olursak, Windows'ta sistem dosyalarını düzenleyerek kısıtlı da olsa Win32 uygulamalarının görünüşünü düzenlemek mümkün. Ancak arayüz her haliyle çok tutarsız. (Yeni modern arayüz güzel, ona lafım yok. Ama özellikte Windows 10'daki çift arayüz karmaşası cidden rahatsız edici). Ayrıca sistem dosyalarını modifiye ederek tema yüklemek Mac'te de mümkün, gerçi son sürümlerde gelen SIP özelliğinı devre dışı bırakmak gerekiyor sanırım.  Onun dışında Windows'ta Linux'taki Conky tarzında Rainmeter var. Gerçi macOS için GeekTool var aynı işi yapan. Bunlar sayesinde masaüstünü özelleştirmek mümkün. Bunların hepsinin dışında pencere çubuklarının rengi değişebiliyor. Ancak macOS'de bu tamamen gereksiz, çünkü yarı saydam pencere çubukları kullanılıyor.

Felâsife

Alıntı yapılan: eronis - 30 Nisan 2017 - 00:03:17
Uzun zamandır görmüyorum seni, forumda en özgün tarzı olanın sen olduğunu söyleyebilirim :D Güzel masaüstü, sistem özelliklerin nelerdi senin ?
Eyvallah.
5-6 yıldır BSD ileyimdim uzakta değildim ama yakında değildim Linux'un  kıyılarına, neyse şimdilik demir attık bakalım. Sonra rüzgar nereye savurur bilinmez.

Sistemde bir şey yok, idare eder cinsten,  ;D 1.6 Ghz cpu, 4GB ram, 250gb SSD fırtınalar estirmese de tatlı serinlikler veriyor.
Aslında kendime masaüstü toplamıştım AMD A8 Apu, 8GB ram, 18,5 monitor vs. ama çocuk aldı elimden, banada üstekini verdi.  ;D
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

meda

[mention=624358]@FireSwords[/mention] MacOS görünümüne hasta olanlardanım dahası güzel düşünülmüş küçük küçük detaylar hoşuma gidiyor. Windows'un sıkıcı arayüzünü her daim sevmemişimdir. Linux tarafında MacOS görünümüne en yakın Deepin ama onda da her Linux dağıtımının sorunu olan destek eksikliği var.

Bu arada Deepin'in Tansifex üzerinde eksik olan Websiteleri de dahil olmak üzere Türkçe çevirisini 2-3 gün önce tamamladım.  :)
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

FireSwords

[mention=624364]@meda[/mention] Ya söyle bir şey değil var bir süre Mac kullanınca diğer işletim sistemlerindeki ufak tasarım kusurları çok göze batmaya başlıyor. Eski Linux masaüstü gördüm ve sistem çekmecesindeki eğreti duran simgeler yüzünden çok rahatsız oldum. Ayrıca söyle bir gerçek de var, çoğu Linux kullanıcısının hedefi Mac benzeri şık bir arayüze kavuşmak, buna ben de dahilim. :D Ne zaman Linux kursam ilk iş olarak Plank gibi bir dock kuruyorum.

Şu Deepin baya ilgimi çekiyor açıkçası. Bir ara deneyeceğim kesinlikle.

eronis

Alıntı yapılan: FireSwords - 01 Mayıs 2017 - 01:02:23
Ayrıca söyle bir gerçek de var, çoğu Linux kullanıcısının hedefi Mac benzeri şık bir arayüze kavuşmak, buna ben de dahilim. :D Ne zaman Linux kursam ilk iş olarak Plank gibi bir dock kuruyorum.
Masaüstümün güzel olduğu doğru, beni şımartıyorsunuz :D AMA ! Mac ile alakası yok benim masaüstümün ve ayrıca yıllardır forumlarda ekran görüntülerini görüyorum, Mac'e benzeme çabasına girmiş gördüklerim bir elin parmaklarını geçmez. 2011'den beri linux kullanıyorum bu arada :D
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds