2017 Masaüstü Ekran Görüntüleri Başlığı

Başlatan neynefes, 01 Ocak 2017 - 03:10:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FireSwords

Arch Linux + Plasma 5.9 + Plank + Numix Circle

Kararlı değil. Kesinlikle kararlı değil. Pek çok bug ile karşılaştım. Ayrıca özellikle saat widget'ı gibi oldukça eğrelti duran bir çok kısım var. Ama doğru yoldalar. GNOME'un yüzüne bakmam artık. :D

KDE'den kesinlikle umudum var. Ama Plasma 5'in biraz daha oturması gerek.

Bipolar_Disorder

tosun

Manjaro Gnome 17
Gtk              : Vertex
Simge Seti    :Arch Faenza
Kabuk Teması:Vertex
"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

Lexa

WaylandIZMIR

Ubuntu GNOME 17.04

Devrimin amacını kavramış olanlar, sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır.
Mustafa Kemal Atatürk

Barlow

• Arch Linux - XFCE
  • Pencere Yöneticisi Teması : Dark-Ice-XFCE
  • GTK Teması : BlackFate
  • İkon Seti : Numix Circle
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

WaylandIZMIR

Alıntı yapılan: ata1 - 18 Nisan 2017 - 19:25:53
[mention=623231]@slackware[/mention] Üst panel rengini değişmen daha iyi görünüm yaratır bence

Hocam hangi yazı tipini kullanıyorsun? Paylaşır mısın ismini? Güzel gözüküyor.
Devrimin amacını kavramış olanlar, sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır.
Mustafa Kemal Atatürk

Bipolar_Disorder

[mention=623877]@WaylandIZMIR[/mention]

Sans Fontu  :)

sezmen

Bizim iş tilki misali. :) Dönüp dolaşıp geleceğimiz yer belli:Linuxmint 18.01
Linux merakla başlar, bağımlılık yapar. Linux gönül işidir.

https://500px.com/sezginmendil

WaylandIZMIR

Mustafa Kemal Atatürk

meda

Ortam şenlensin. Deepin 15.04

"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

ata1

Alıntı yapılan: WaylandIZMIR - 24 Nisan 2017 - 20:04:15
[mention=623231]@slackware[/mention] Üst panel rengini değişmen daha iyi görünüm yaratır bence

Kime soruduğunu anlamadım  ama bana sormuşsan  Font: Zekton 11

Bipolar_Disorder

[mention=623883]@meda[/mention]

Deepin desktop hakkında internette pek bir yazı bulamıyorum.

Çinli bir grup geliştiriyor anladıgım kadarı ile, windows 10'a baya benzetmişler yani  ;D

WaylandIZMIR

Alıntı yapılan: ata1 - 24 Nisan 2017 - 20:38:20
Alıntı yapılan: WaylandIZMIR - 24 Nisan 2017 - 20:04:15

Kime soruduğunu anlamadım  ama bana sormuşsan  Font: Zekton 11

Evet hocam sana sordum ama alıntıdan dolayı bir karmaşıklık olmuş. Teşekkür ediyorum.
Mustafa Kemal Atatürk

Barlow

@meda Deepin oldukça hoş bir görünüme sahip sistem kaynakları konusunda aşırı bir kullanım yapıyor mu?
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

ata1

meda

[mention=623885]@slackware[/mention]
Yanıldığın nokta Windows 10 değil MacOS'a baya benzetmişler. Hatta ekleyemediğim bazı ekran görüntüleri var ki parmak jestlerinden tutunda yazı karakteri, sistemde kullanılan renk paleti ayarı, yarı şeffaf küçük uyarı pencereleri ile Elementary OS'dan daha iyi. Touchpad 5 parmağa destek veriyor. Linux dağıtım ve masaüstü ortamlarının hiçbirisinde bu desteği görmedim. Macbook kullanan ya da kullanmış olanlar daha iyi anlar.  Pek çok Linux dağıtımının yaptığı şey her yeni sürümde küçük uygulamacık , tema, simge setleri ile uğraşıp duruyorlar yapın kardeşim taklit de olsa kullanalım.   8)

Yazılım Merkezinin iyi tarafları Chrome, Vivaldi, Spotify, Steam ... gibi uygulamalar için hariciyen depo eklemeden kendisi yükleme esnasında hepsini yapıp sana kullanmak kalıyor. Masaüstü resimleri çok güzel seçilmiş 25 tane kadar yüksek çözünürlüklü. Kod çözücüler, Steam, Chrome, WPS, Skype ... dahili geliyor. Kısaca kur kullan dağıtım olmuş. Sistem yağ gibi akıyor 2 gündür kurcalıyorum çökme veya hata mesajı görmedim.

https://www.deepin.org/en/2017/04/19/deepin-15-4-outstanding-from-inside-out/

[mention=623889]@Barlow[/mention] Kaynak tüketimi noktasında sisteme göre değişir ama yine de *yazayım. Boşta 900 MB RAM tüketimi var. Sistem 64 bit olmak zorunda çünkü 32 Bit sürümü yok. Tabanı Debian-Sid yani kararlı değil gibi görünse de Debian bu kararsız hali bile pek çok dağıtımın kararlı sürümünden daha kararlıdır.  :)

Mesajı düzeltme sebebim: Yerelleştirme konusunda Türkçe çevirisinde çok eksiklik vardı. Bunu eksikliği tamamladım.  :) 
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

sinan54

Bir ay önce Deepini zor kurmuştum kurulum ortasında çöküyordu.Kurduğumda ise işlemci boşta %50 gösteriyordu,ram ise 2gb lardaydı,iso md5 saglaması dogruydu Bence ya benim bir hatam yada donanımla ilgi çünkü bu kadar tutulan bir dağıtımın bu göstergelerle çalışması biraz abes

fsutil

[mention=623908]@meda[/mention]

Masaüstü ortamı gerçekten çok hoşmuş, ubuntuya bu masaüstü ortamını kurmak için bi' yol var mı ?

meda

Alıntı yapılan: fsutil - 24 Nisan 2017 - 22:48:11
[mention=623908]@meda[/mention]

Masaüstü ortamı gerçekten çok hoşmuş, ubuntuya bu masaüstü ortamını kurmak için bi' yol var mı ?
https://launchpad.net/~leaeasy/+archive/ubuntu/dde?field.series_filter=xenial depo eklenerek kurulabiliyor ama paketlerin üstüne neredeyse 1 yıl geçmiş kararlılık namına sorun yaşayabilirsin. Naçizane tavsiyem masaüstü ortamının geliştiricisi kimse onunla sunulan dağıtımı kullanmanız.
Mint-Cinnamon
Unity-Ubuntu
Pantheon-Elementary gibi ...

Alıntı yapılan: sinan54 - 24 Nisan 2017 - 21:30:54
Bir ay önce Deepini zor kurmuştum kurulum ortasında çöküyordu.Kurduğumda ise işlemci boşta %50 gösteriyordu,ram ise 2gb lardaydı,iso md5 saglaması dogruydu Bence ya benim bir hatam yada donanımla ilgi çünkü bu kadar tutulan bir dağıtımın bu göstergelerle çalışması biraz abes
Bence de bir terslik var. Büyük ihtimalle de sürücülerle ilgili sıkıntın vardı. Aslında bu tür sürücü sorunları Debian kaynaklı. Temelini ekran kartı oluşturuyor. Geliştiricilere de pek bir şey diyemiyorum az sayıda donanım üzerinde denendiğinden bu tür sonuçlar ortaya çıkıyor.  Sorunlarında üstüne gidilmeyince malumunuz çözülmeden başka limana ...  ;D

Barlow

Deepin'i bir kurayım dedim. Alışmak biraz zaman alacak..

-Dostoyevski-

furyzer0

Alıntı yapılan: slackware - 24 Nisan 2017 - 20:40:09
[mention=623883]@meda[/mention]

Deepin desktop hakkında internette pek bir yazı bulamıyorum.

Çinli bir grup geliştiriyor anladıgım kadarı ile, windows 10'a baya benzetmişler yani  ;D
Deepin bana daha çok android launcherları ile mac os hibriti bir şey gibi geliyor :D
Şaka bir yana aslında güzel görünümü ama çinli olması ve hakkında birkaç şey duymamdan dolayı pantheonda kalmaya devam edeceğim.

fsutil

[mention=623990]@furyzer0[/mention]

Açıkçası Çinli bir dağıtım olması benim de, direkt dağıtım olarak geçmemde tereddüt etmeme yol açıyor. Hakkında neler duymuştunuz özelden ya da buradan aktarırsanız sevinirim  :)

Bipolar_Disorder

ata1