2017 Masaüstü Ekran Görüntüleri Başlığı

Başlatan neynefes, 01 Ocak 2017 - 03:10:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mitsukuni

Bunsenlabs - Openbox

Arkadaşlar resim başlığında konu dışına çıkılmasa güzel olur aslında, evet ben başlatmış oldum ama kusura bakmayın. Şahsi algılamayın lütfen.

eronis

32 MB ram'li felaketten sonra minimalizmin kıymetini anlayıp Arch'a geçiyorum :D

Arch'ı Arch Anywhere ile kurdum ama bana önereceğiniz Arch'ı hızlı ve kolay kurduracak bir installer, yöntem var mı ? Kurulumdaki o zorluk kısmını en azından base sistem için omzumdan alsın, kullanıcıları oluştursun, yaourt gibi şeyleri eklesin ve grub'u yüklesin yeter. Kalan program kurma işini ben de yaparım. Önereceğiniz bir kurulum aracı var mı ? :)

Minimalizm için debian ile baya arasında kaldım çünkü işletim sistemine, yani kabuğa yakın ve alışkın olmak istiyorum.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

ata1

revenge-installer [mention=622143]@eronis[/mention] Bağlantıyı özeline attım en basit odur

eronis

Şu son zamanlarda Arch Linux'un ismini duyduğum her yerde Revenge'in de ismini duyuyorum :D
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

ata1

[mention=622145]@eronis[/mention] Openbox arayüzlü kurulum kolaylaştırıcı ve işlevsel ve bence 4 tıkla kurulum yapan tek kurulum kolaylaştırıcı budur.
gene de manuel kurulumu ilk tercihimdir. Zevki ve hazzı başka

eronis

Alıntı yapılan: ata1@eronis Openbox arayüzlü kurulum kolaylaştırıcı ve işlevsel ve bence 4 tıkla kurulum yapan tek kurulum kolaylaştırıcı budur.
Katılmak zorundayım çünkü Arch-Anywhere aynı standart arch iso'su gibi. Önce bir F klavye kullanıcısı olarak zorlandım :D Laptop'ta sanıyorum ki wifi-menu'yü de açmam gerekirdi elle. Girmem gereken komutlar;
loadkeys trf
wifi-menu
arch-anywhere -u
arch-anywhere
Son kullanıcı için Revenge daha kolay :D Bence bu installer'lar Linux'u gerçekten son kullanıcıya açan yegane şeyler çünkü her işletim sisteminin kullanımı aşağı yukarı aynı ama kurulum ve sistem yönetimi insanları asıl zorlayan mevzular.

ata1

gene de bence elle kurmanın zevki bir başka zaman zaman bu kurulum kolaylaştırıcı ile denemelerim oldu ama El emeği göz nuru olunca kıyamıyorum hor kullanmaya

decent

@eronis,

Alıntı yapılan: eronisArch'ı Arch Anywhere ile kurdum ama bana önereceğiniz Arch'ı hızlı ve kolay kurduracak bir installer, yöntem var mı ? Kurulumdaki o zorluk kısmını en azından base sistem için omzumdan alsın, kullanıcıları oluştursun, yaourt gibi şeyleri eklesin ve grub'u yüklesin yeter. Kalan program kurma işini ben de yaparım. Önereceğiniz bir kurulum aracı var mı ? :)

Minimalizm için debian ile baya arasında kaldım çünkü işletim sistemine, yani kabuğa yakın ve alışkın olmak istiyorum.

Yeni bir konu açarak konuyu orada tartışabiliriz.
Anlayışınız için şimdidien teşekkür ederiz.

ikia

Değiştirmek zorunda kaldığım yeni bilgisayarıma(esasen yeni değil), sadece ve sadece Ubuntu 17.04 ve türevlerini kurabilmeyi başardığım, Lubuntu üzerine inşa ettiğim Openbox. :-\ Kendi fotoğrafım ile.(MI4) :)

http://www.ogretmeniim.com/
Öğretmeniim!Canım Benim

mendirec

Ubuntu Gnome 16.04
Gnome Shell'e alışma turları.

sezmen

Linux merakla başlar, bağımlılık yapar. Linux gönül işidir.

https://500px.com/sezginmendil

eronis

ata1

XFCE arch

arch-dark +arch icon theme

laz61

Her sözü gerek yok laf ile beyana, bir bakış bin laf eder bakışdan anlayana..
AMD Ryzen 1600 12CUPs - Asus Dual RX 580 - AB350M Gaming 3 - 1TB WD Blue - 2TB Toshiba P300 - Samsung 850 EVO 120GB - Corsair 8GB 2400MHZ LPX RAM - Thermaltake Core V21 - Hi-Power 500W 80+ PSU

fthpl

Kali Linux 2016.2 ile yuvarlana yuvarlana devam  ^-^ Xfce iyice sevdirdi kendini  :)

sezmen

Arada Kalmak... adlı fotoğrafım ve linuxmint.

özgürpenguen

Pencere Teması: Arc-OSX-Darker
Masaüstü Ortamı: Ubuntu 16.10
İkon Teması: Paper 

semm

mt

WaylandIZMIR

Devrimin amacını kavramış olanlar, sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır.
Mustafa Kemal Atatürk

amon-ra

Uzun süredir kullandığım debian jessie sürümünü debian stretch sürümüne yükselttim bugün.
Sonuç mükemmel.

semih85

bu da benden. Fazla değişiklik yapmadım sadece ikon değişikliği var ve conky ile bazı düzenlemeler yaptım

[eklenti yönetici tarafından silindi]
~ hoşça'kal'

Sistem İşlemci; core i5 ekran kartı: nvidia geforce GTX920M Ram: 4GB DDR3 HDD: 320GB

sezmen

Ubuntu'nun Gnome'a geçeceği haberinden sonra bi hevesle yeni çıkan ubuntu gnome 17.04 kurdum. Ancak sıkıntı verici hatalar ve özellikle internete girmede yaşadığım zorluk nedeniyle hevesim kursağımda kaldı. Ben de sorunsuz kullandığım linuxmint 18.1'e geri döndüm. Zaman ve sinir kaybını saymazsak iyi bir tecrübe oldu.
linuxmint 18.1 ve yine kendi fotoğrafım...