hdmi kablo ile televizyona bağlanamıyorum

Başlatan tetarrub, 31 Aralık 2016 - 02:11:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mhmtkrktr

Rica ederim,,
Daha yukarda ki komutları kullanarak eski haline alabilirsin. Çözünürlük için, komutlarda ki --auto seçimini --mode 1440x900 şeklinde değiştirirebilirsin.

tetarrub

[mention=615694]@tetarrub[/mention] eski komutları denemeye cesaret edemem ekranları yine ayırmaktan korkarım sistem ayarlarından ekranlara girip oradan görüntüyü eski haline getirdim galiba,

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Ocak 2017 - 00:52:48

[mention=615695]@mhmtkrktr[/mention] maalesef bilgisayarı açtığımda her şey eski haline dönmüştü

mhmtkrktr

Alıntı Yap@mhmtkrktr maalesef bilgisayarı açtığımda her şey eski haline dönmüştü

xrandr komutları kalıcı değildir. :) Kalıcı olması için başlangıca eklenebilir ama  HDMI bağlı değilken komutun çalışabilmesi, daha doğrusu komutun çalışmaması için koşullandırma yapmak gerekir. Şimdilik ihtiyacın oldukça işine yarayan komutu girebilirsin. Korkmana gerek yok, zaten komut kalıcı değişiklik yapmıyor. :)

Bu arada ben düşündüğümden daha kapsamlı bir şeye başladım bunun için. Şimdilik sadece arayüzünü tamamlayabildim. Gama gibi bir iki fonksiyonu daha çalışıyor. 1 hafta kadar bununla ilgilenemeyeceğim, sonrasında tamamlar paylaşırım. Ekran kartı seçmeyeceği için seninde ihtiyacını karşılayacaktır.

tetarrub

[mention=615759]@mhmtkrktr[/mention] pratik gözüküyor kolay gelsin

if

@tetarrub, 17.04 sürümü çıktığında canlı USB/CD ile HDMI kullanımını dener misiniz? Bu sürümde AMD'nin yeni sürücüsü kullanılacağı için bu kadar zahmte girmeden tv'yi kullanabilme ihtimaliniz var.

tetarrub

[mention=615941]@if[/mention] denerim tabi ama önce canlı usb/cd ile hdmi kullanımın ne demek olduğunu açıklamalısın ki ne yaptığımı bileyim, 17.04 sürümü çıktığında program güncellemeler yaptığımız gibi yükseltemiyor muyuz, onu indirip cd ya da usb ile mi yükselteceğiz? 17.04 sürümünde amd'nin yeni sürücüsü kullanılacaksa o zaman bilgisayarın ağırlaşma problemi de çözülmüş olur mu?

if

@tetarrub, kurulum medyası hazırlıyorsunuz ya, onun adı canlı usb/cd olarak geçmekte. "Ubuntu'yu kurmadan dene" seneğini seçip masaüstüne ulaşınca tv'yi nasıl bağlıyorsanız öyle bağlayacaksınız.

tetarrub

[mention=615955]@if[/mention] yani otomatik yükseltimi yok bunun öyle mi?

if

Otomatik yükseltme var @tetarrub fakat sırf tv'yi denemek için LTS'den yükseltme yapmanızı istemiyorum. Zamanı geldiğinde 17.04 üzerinde tv'nin sorunsuz çalıştığını teyit edersek 17.04 kurabilirsiniz. Gerçi 17.04 için hazırlanan paketler bir süre sonra 16.04'e aktarılacaktır.

tetarrub

[mention=615962]@if[/mention] ne zaman çıkıyor 17.04

if

tetarrub