Dota 2 de fps sorunu

Başlatan ogunozturk, 21 Aralık 2016 - 22:27:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ogunozturk

Merhaba arkadaşlar, Dün itibari ile ubuntu 14,04 de geçmiş bulundum. Geçme sebebim hem yeni bir deneyim hem de windows un saçma sapan hatalarından sıkılmış olmamdı.
Ben dota 2 oynuyorum. ve bugün steam ve oyunu da yükledim. karşılaştığım sorunların çoğunu burada buldum, çok sağolun.
Şimdi ki sorun ise dota 2 de fps sorunu. windows ta 80 100 fps alırken ubuntu da 25 40 arası fps alıyorum. Bunu nasıl yükseltebilirim? özelliklerim intel core i5 4200 hd 4600 graphics 16 gb ram. Ubuntu da intel haswell 4th gen graphics diye geçiyor galiba.
FPS yi yükseltmemin bir yolu var mı?

hwpplayer1

Sürücünüzü kontrol edin. Bumblebee benzeri bir şey varsa doğru yapılandırılmış olmalıdır. İnternet ve modem ayarlarınızı kontrol edin. Arka planda çalışan servislere ve ağ trafiğini meşgul eden şeylere bakın. Donanımsal bir sorun yoksa geriye tek şey kalıyor oyunu yazanlar kullandıkları kütüphaneler gibi yazılımların Ubuntu ile ve genel olarak GNU/Linux ile uyumu ne ölçüde vardır ? Bunu da program üreticisiyle görüşmeniz gerekir.

Teşekkürler
özgür yazılım , özgür donanım , özgür toplum

ogunozturk

Teşekkürler. Bumblebee yok, çünkü nvdia yok bende. Gene de kurmam gerekmez herhalde. Gömülü gpu var intel. Sürücülerimi hepsini kontrol ettim bir sorun yok. Belki de oyun ile alakalıdır.

hwpplayer1

Alıntı yapılan: ogunozturk - 22 Aralık 2016 - 01:16:29
Teşekkürler. Bumblebee yok, çünkü nvdia yok bende. Gene de kurmam gerekmez herhalde. Gömülü gpu var intel. Sürücülerimi hepsini kontrol ettim bir sorun yok. Belki de oyun ile alakalıdır.

Evet sürücüler doğru kurulmuş , ekranda laptop ise kapağı oynattığınızda görüntü bozulmuyorsa donanımsal sorun yok demektir. Bu açıdan internet ayarlarınız Dota gibi bir oyun için önemlidir. Ayrıca OpenGL kütüphanesiyle ne kadar doğru konuşabiliyor bu oyun ona bakmak lazım.

İyi eğlenceler

ogunozturk

Teşekkürler. İnternetim iyi, hem internetin fps ile bir alakası olabilir mi? Ping sorunu yaşamıyorum ne de olsa

hwpplayer1

Alıntı yapılan: ogunozturk - 22 Aralık 2016 - 01:20:49
Teşekkürler. İnternetim iyi, hem internetin fps ile bir alakası olabilir mi? Ping sorunu yaşamıyorum ne de olsa

Birbirini etkileyen süreçlerdir. İnternetin de fps'ye etkisi olduğunu test edebileceksiniz. İstediğiniz işletim sistemi üzerinde test edebilirsiniz.

ogunozturk

Alıntı yapılan: hwpplayer1 - 22 Aralık 2016 - 01:21:54
Alıntı yapılan: ogunozturk - 22 Aralık 2016 - 01:20:49

Birbirini etkileyen süreçlerdir. İnternetin de fps'ye etkisi olduğunu test edebileceksiniz. İstediğiniz işletim sistemi üzerinde test edebilirsiniz.
Teşekkür ederim iyi geceler