[Nasıl] Acronis True Image 2016 İle Sistem Yedeği Almak (En kolay Yedek Alma)

Başlatan harun252525, 19 Aralık 2016 - 15:33:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

harun252525

merhaba arkadaşlar Acronis True Image 2016 ile kendimde yüklü olan Fedora işletim istemini yedek aldım doğruluğunu test etmek için işletim sistemini silip yedekten tekrar yükledim sorunsuz bir şekilde çalıştı. yani başarıyla sonua ulaştım fakat beni en sevindiren şey bu işlemin başarılı olup olması değildi beni en sevindiren şey işlemin bukadar basit bir şekilde yapılmasıydı çünki diğer yedek alma programları örneğin clonezilla, dd komutu, mondo vs vs hepsi tonlarca sorun ve zorluk çkartırken bu program sadece bir kaç mouse click gerektiriyor yani diğerlerinin neredeyse tamamına göre inanımlaz kolay kesinlikle tavsiye ederim.

birçok dosya sistemi destekliyor fakat hepsi aklımda değil burda öenmli olanlar ext4, ntfs başka önemli olan aklıma gelmiyor neyse siz bakarsınız hangilerini desteklediğini.

sistem yedeği almak için yapmanız gereken.

1-Acronis True Image Cd si (Korsan olarak  ISO dosyası indirin Demiyorum Öyle Bişi Yapan Varsa Sorumlusu Ben değilim)
2-cd yi pc ye takın yeniden başlatın boot menusüne gelin (Ben F9 tuşuyla geliyorum)
3-Eğer EFI gibi bir önyükleme seçeneği varsa ONU SEÇMEYİN normal cd/dvd rom seçeneğini seçin ve Enter'e Basın.
4-karşınıza seçenek menüsü gelecektir oradan Start Acronis True Image seçeneğini seçin sonra programın başlamasını bekleyin
5-oradan backup seçeneğini seçin ve karşınıza gelen menüde sisteminizin kurulu olduğu diski seçin. alt kısımda bir seçenek var      sadece diskin dolu alanımı yedeklensin yoksa boş alani ile birliktemi yedeklensin diye. ben o seçeneği devre dışı bıraktım bu   yüzden sadece dolu alanı yedeklendi. sonra ileri diyin
6- sonra yedek dosyasının nereye kaydedileceğini seçin ve işlemi başlatın.

Not: Arkadaşlar Anlatımım Çok iyi değil kusura bakmayın ama dediğim gibi zaten programı açtığınızda anlatıma ihtiyaç olmadığını anlayacaksınız ben hiçbir yardım almadan direk hallettim yedek alma, sistem geri yükleme işini. çünki çok kolay zaten bu yüzden anlatılacak pek bir tarafı yok umarım yararlı olmuşumdur.

Kod Yazmak Bir Şiirdir.

ata1

harun252525

[mention=613500]@ata1[/mention]

dd komutu defalarca sorun cikartiyor ben dd komutu ile yedek aldigim sistemi geri tuklemek icin tam 4 defa calistirmam gerekti 3.5 saatim bosa gitti. Ayrica guvenilir degil. netden bakinca gorursunuz dd komutu sorunlarini.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Aralık 2016 - 22:30:38

Acromis dd komutuna gore cok daha mukemmel.
Kod Yazmak Bir Şiirdir.

plazma

Acronis ücretli bir uygulama gnu/linux tarafı ile bir ilgi alakasıda yok. Clonezilla gibi ücretsiz bir alternatifide varken
http://clonezilla.org

ata1

Siz kullanmayı bilmiyorsanız o başka ben yıllardır bu şekilde yapıyorum. Yani kişisel hataları komuta yüklemek doğru değildir. dd komutları gayet iyi çalışmaktadır.
haaa siz komut satırında işlemlerde iyi değilseniz tabi bir programla yapabilirsiniz ama dd hatalı demeniz çok yanlış bence.

not bence o 3 saat boşa gitmemiştir siz yeni birşeylerde öğrenmişsiniz  :))

harun252525

[mention=613539]@ata1[/mention]

evet sabretmeyi ve inanmayı öğrendim :D
Kod Yazmak Bir Şiirdir.

ata1

inanki az komut satırı kullanmayı öğrendiğinde dd komutu ile sistem imajı alıp yüklemek  o programdan hızlı ve kolay olacaktır.  :))

harun252525

Kod Yazmak Bir Şiirdir.