[Çözüldü] Broadcom Limited BCM43162 802.11ac sorunu

Başlatan ercancapkin, 18 Aralık 2016 - 23:39:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ercancapkin

arkdaslar merhabalar

ben yeni bir lenovo b51 notebook aldim win10 kurulu  linux kurmak istiyorum ama soyle bir sorunum var wifi kartini gormuyor ubuntu suse fedora  distrolarini denedim hic birinde souc alamadim acaba sorunu nasil cozebilirim  bir kacgundur arastirma yaptim kendi capimca ama nafile  sorunu cozemedim  simdiden yardimlariniz icin tesekkurler

sunu belirtmek isterim  fedora ve suse icinde cozumlerini belirtirseniz cok sevinirim zira fedora ve suse icin turkce kaynak bulmak oldukca zor  ingilizce de olmayinca bole dipdizlak kaliyoruz iste  :)

egitim sart.

yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

plazma

Ubuntuyu kurarken kablolu bağlantı olması lazım, şöyle bir öneri ile denersiniz kurulum bittikten sonra:

sudo apt-get update
sudo apt-get install bcmwl-kernel-source
sudo modprobe wl

ercancapkin

yardimlariniz icin tesekkurler ama olmadi malesef

:-\

ata1

live olarak linux açıp şu çıktıları eklerseniz daha fazla bilgi edinip size yardımcı oluruz yada kurulu linux varsa oradan şu çıktıları ekleyin.
İnternet ve Ağ sorunlarınızla ilgili konu açarken, sorununuzun daha sağlıklı ve hızlı irdelenebilmesi için aşağıdaki çıktıları da iletinize mutlaka kod etiketi içerisinde ekleyin:
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28764.0

kod etiketi kullanımı
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=14283.25

ercancapkin

bu  sudo lshw -c network terminal de verdiğimde
alttaki çıktıları veriyor

on
       yapılandırma: autonegotiation=on broadcast=yes driver=r8169 driverversion=2.3LK-NAPI duplex=full firmware=rtl8168h-2_0.0.2 02/26/15 ip=192.168.1.8 latency=0 link=yes multicast=yes port=MII speed=100Mbit/s
       kaynaklar: irq:40 ioport:2000(boyut=256) bellek:f0f04000-f0f04fff bellek:f0f00000-f0f03fff
  *-network UNCLAIMED
       açıklama: Network controller
       ürün: BCM43162 802.11ac Wireless Network Adapter
       üretici: Broadcom Limited
       physical id: 0
       bus info: pci@0000:04:00.0
       sürüm: 02
       genişlik: 64 bits
       saat: 33MHz
       kapasiteler: pm msi pciexpress cap_list
       yapılandırma: latency=0
       kaynaklar: bellek:f0c00000-f0c07fff bellek:f0800000-f0bfffff

yalnız

Daha sorununla ilgili bilgi veremezken çözmeyi nasıl umuyorsun?

Alıntı yapılan: ercancapkin - 25 Aralık 2016 - 12:33:56
yardimlariniz icin tesekkurler ama olmadi malesef

:-\

Olmayan ne? Ubuntu yüklü mü? Hangi sürüm? Sorunsuz güncelledin mi? Ağ kartı ve genel bilgileri veren çıktılar nedir?

ercancapkin

Sadece ubuntu da olan bi sorun degil diger distro lardada ayni sorun var hic birinde ag kartini tanitamadim ve siz sorunu daha tam olarak anlatamiyosunuz diyosunuzda. Bunun neresini anlamiyosunuz bende bunu anlamiyorum kcihazda sorun yok win10da sorunsuz calisiyo ama linux ortaminda. Sadece wifi kart sorunum var bi surucu yayinlayinda  guncelleyelim bari bilen arkadaslar

if

@ercancapkin, iletilerinizi lütfen imlâya uygun olarak yazın. Size bir öneri sunulduğunda "olmadı" şeklinde değil sizden uygulanması istenen komutları çıktılarıyla beraber verin.

lspci -nn -d 14e4:

çıktısına bakayım.

ercancapkin

04:00.0 Network controller [0280]: Broadcom Corporation Device [14e4:43ae] (rev 02)

şuan Debian 3.16.36-1 x64 kurrulu arkadaşlar

nuked

ercancapkin

yani ethernet le devam edicez sanırsam başka çaresi yok galiba

if

@nuked'ın dediği gibi üretici firma bu kart için destek sağlamıyor. Ndiswrapper'la şansınız deneyenler olmuş ama o da çalışmamış.