Eclipse sorunu

Başlatan OnLive, 18 Aralık 2016 - 00:15:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

OnLive

Merhabalar. Bu;

sudo apt-get install eclipse

komut ile kurduğum Eclipse'yi başlatmak istediğimde aşağıdaki resimdeki gibi bir hata veriyor;

Acaba sorun ne olabilir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

siberoloji

sudo update-alternatives --config java
komutu ile sisteminizde başka java sürümleri kurulu ise onları seçip deneyebilirsiniz.

OnLive

Alıntı yapılan: siberoloji - 18 Aralık 2016 - 00:33:28
komutu ile sisteminizde başka java sürümleri kurulu ise onları seçip deneyebilirsiniz.

Eclipse'nin hata verdiği Java sürümü;

java version "9-ea"
Java(TM) SE Runtime Environment (build 9-ea+140)
Java HotSpot(TM) 64-Bit Server VM (build 9-ea+140, mixed mode)

Ancak sizin verdiğiniz yöntem ile aşağıdaki Java sürümü ile sorun çözüldü;

openjdk version "1.8.0_111"
OpenJDK Runtime Environment (build 1.8.0_111-8u111-b14-2ubuntu0.16.04.2-b14)
OpenJDK 64-Bit Server VM (build 25.111-b14, mixed mode)

Ancak internetten dosya ve torrent indirmek için JDownloader ve FrostWire adında iki program kullanıyorum ve bu sefer onlar OpenJDK ile sorun çıkartıyorlar. Eclipse kullandıktan sonra (aynı anda kullanılamayacağına göre) diğer bir programa geçmek içinde sürekli Java sürümünü değiştirmek gerekiyor. Acaba bunun daha pratik bir çözümü yok mu?
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

siberoloji

İkisinin de çalıştığı bir sürüm bulana kadar bende ancak bu çözüm var.
Bir kaç gün içinde başka arkadaşlar bir çözüm önerebilirler belki.

Death Pro

[mention=613295]@OnLive[/mention]
aga eclipse nin neden eski sürümünü kullanıyosun şahsen ben mars sürümünü kullanıyorum gayet de iyi yani bi sıkıntı çıkarmıyo. openjdk nın son versiyonunu kur sonrada eclipse marsı kur(benim kişisel tercihim) oldu bitti.

Tek sıkıntısı vardı onuda bulana kadar canım çıktı.Eclipse nin GTK 3 versiyonunu kullanan sürümleri efsane *kasıyor linux ta.Bunu düzeltmek için:
eclipse dosyasının iiçindeki "eclipse.ini" yi açç.sonra şunu başa ekle:
--launcher.GTK_version
2

sonra kaydedip çık.Artık eclipse nin o kadar kasmaması lazım ben böyle çözdüm sana kolay gele :D

OnLive

Alıntı yapılan: Death Pro - 18 Aralık 2016 - 04:50:42
@OnLive
aga eclipse nin neden eski sürümünü kullanıyosun şahsen ben mars sürümünü kullanıyorum gayet de iyi yani bi sıkıntı çıkarmıyo. openjdk nın son versiyonunu kur sonrada eclipse marsı kur(benim kişisel tercihim) oldu bitti.

Tek sıkıntısı vardı onuda bulana kadar canım çıktı.Eclipse nin GTK 3 versiyonunu kullanan sürümleri efsane *kasıyor linux ta.Bunu düzeltmek için:
--launcher.GTK_version
2

sonra kaydedip çık.Artık eclipse nin o kadar kasmaması lazım ben böyle çözdüm sana kolay gele :D

Ben depolarda bulunan sürümü kurdum. JDownloader ve FrostWire, OpenJDK'da sorun çıkartıyor. Oracle Java istiyorlar sanırım. Bu arada siz önerince Google'a Eclipse Mars yazıp karşıma çıkan ilk sonuca tıkladım. Hemen uyarı yazısı çıktı bu sürüme dair;

Alıntı YapMars is a past version of Eclipse. Please visit our download page for the latest version of Eclipse.

Sanırım önerdiğiniz sürümde eski bir versyona ait;

http://goo.gl/lH6Jkf

Death Pro

Alıntı yapılan: OnLive - 18 Aralık 2016 - 05:09:37
Alıntı yapılan: Death Pro - 18 Aralık 2016 - 04:50:42
@OnLive

--launcher.GTK_version
2

Ben depolarda bulunan sürümü kurdum. JDownloader ve FrostWire, OpenJDK'da sorun çıkartıyor. Oracle Java istiyorlar sanırım. Bu arada siz önerince Google'a Eclipse Mars yazıp karşıma çıkan ilk sonuca tıkladım. Hemen uyarı yazısı çıktı bu sürüme dair;

Alıntı YapMars is a past version of Eclipse. Please visit our download page for the latest version of Eclipse.

Sanırım önerdiğiniz sürümde eski bir versyona ait;

http://goo.gl/lH6Jkf
[mention=613304]@OnLive[/mention]
:D::::DD:D evet Neon dan bir önceki sürümdür .Ama neonda ben hatalar almıştım.O hataları marsta almadım.Dediğim gibi benim kendi düşüncem marsı seçmem.Banada bi arkadaşım önermişti marsı kullan diye daha stabil diyordu.Bence sende bi dene bi sıkıntı olucağını sanmıyorum ha illa en son sürümünü kullanıcam diyosan sen bilirsin :D

bugra9

Oracle javanın kararsız sürümünü kullanmak yerine son çıkan kararlı sürümü bir deneyin. Hiçbir yazılımda sorun çıkarmaması lazım.

TolgaMerit

öncelikle openjdk ve mevcut oracle jdk kaldırın sonra

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/java
sudo apt-get update
sudo apt-get install oracle-java8-installer
sudo apt-get install oracle-java8-set-default

openjdk kaldırmak için basit olarak
sudo apt-get autoremove openjdk* demeniz yeterli olacakdır.

menemen

Merhabalar
Eclipse neon yükledim ubuntu 16.04 'e ve programı çalıştırdığım zaman bu hatayı alıyorum: An error has occurred. See the log file
/home/abt/workspace/.metadata/.log.

yardımcı ederseniz sevinirim.
teşekkürler.

ata1

/home/abt/workspace/.metadata/.log

burada bir hata kaydı oluşturulmuş hata içeriğine bakabilirsin yada konu açıp paylaşır yardım alırsın

menemen

bu kod ile sürüm değişikliği yaptım ve sorunumu gidermiş bulunmaktayım.Teşekkürler.

Skeptic

Aynı sorun bende de vardı. Teşekkürler