Windows 8.1 Yanına UEFI Ubuntu 16.04 Kurulumu Hakkında Sorularım

Başlatan sergun26, 12 Aralık 2016 - 19:33:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

if

@volkanadana, kusura bakma konuya geç cevap verdiğim için.

Geçtiğiniz görüntüdeki satıra boot yazıdğınızda ne oluyor?

volkanadana

you must load kernel first diyor. sanırım önce kerneli yüklemelisiniz diyor ....

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Ocak 2017 - 22:41:58

Estağfirullah hocam kusur ne demek..
you must load kernel first diyor. sanırım önce kerneli yüklemelisiniz diyor ....

volkanadana

Alıntı yapılan: bugra9 - 27 Ocak 2017 - 01:03:06
GPT disklerde nasıl oluyor bilmiyorum ama canlı cd ile efi ve boot bölümlerini daha önce oluşturup ayarlarsan kurulum anında grubu kurmaya çalışmayacak ve kurulum sorunsuz tamamlanacaktır diye düşünüyorum.

Hocam cevap yok mu???

bugra9

Onu denemeden önce aşağıdakileri bir deneyebilir misiniz? (Sorun, grubun diske yazılmasında değil de kurulumun grubu internetten düzgünce indirememesinden kaynaklandığı için kontrol etmek istedim.)

Ubuntu'nun 16.04.2 sürümü yeni çıktı öncelikle onu indirin. Daha sonra usb bellekten canlı olarak başlatın. Yazılım ve Güncelleştirmeler uygulamasından Türkiye sunucusunu Ana sunucu olarak değiştirin. Daha sonra kurulumu başlatın.

volkanadana

Alıntı yapılan: bugra9 - 19 Şubat 2017 - 23:23:46
Onu denemeden önce aşağıdakileri bir deneyebilir misiniz? (Sorun, grubun diske yazılmasında değil de kurulumun grubu internetten düzgünce indirememesinden kaynaklandığı için kontrol etmek istedim.)

Ubuntu'nun 16.04.2 sürümü yeni çıktı öncelikle onu indirin. Daha sonra usb bellekten canlı olarak başlatın. Yazılım ve Güncelleştirmeler uygulamasından Türkiye sunucusunu Ana sunucu olarak değiştirin. Daha sonra kurulumu başlatın.
Hocam en son sürümü indirdim ama o hiç çalışmadı. neyse bir önceki sürümü kurdum dediğiniz gibi türkiye sunucunusu seçtim sorunsuz kuruldu.. teşekkürler ama bir problem var bilgisayar doğrudan ubuntu ile açılıyor windowsu hiç görmüyor.. gerçi onuda başlangıçta f7 ile windowsu seçerek açabiliyorum.. yani hocam grub menüsü hiç görünmeden ubuntu açılıyor.. ayrıca pil hep dolu görünüyor sanırım sürücüsünü tanımıyor...

volkanadana

biraz kullanınca şunları gördüm dokunmatik ara sıra çalışıyor,bazen çalışmıyor. ses simgesi filan göründüüğü halde müziklerde ve videolarda ses çıkmıyor .. pil simgesi hep %100 görünüyor. wifi güç bela tanıttım yabancı bir siteden bularak. kablosuz bağlantıyı kuruyor bir süre çalışıyor sonra bağlantı var göüktüğü halde internete bağlanmıyor. kablosuzu kapatmaya çalışıyorum kapnmıyor.bazen de anlamsız bir şeklide bilgisayar tepki vermeyi durduruyor ve donuyor ne klavye ne touckpad hiç bir şey çalışmıyor ancak güç düğmesine uzun basarak kapatabiliyorum... neden olduğunu anlamadım.. acaba 64 bit ubuntu kurulu olduğu için uyum göstermiyor olabliir mi...

volkanadana

Merhaba, Casper N360 ikisi bir arada bilgisayara ubuntu 14.04 64bit kurdum.. Wifi donanımı windowsta realtek rtl8723bs olarak görüyor.. onu bir sürücü kurarak çalıştırdım ama oradan wireless ile internete bağlandığımda yaklaşık 1 dk veya daha fazla dakika sonra bilgisayar tamamen ekran açık donuyor ve hiç bir şey işlemiyor.. zorla kapatıp açınca düzeliyor.. başka bir yerde okuduğum kadarı ile ndiswrapper ile windows 64 bit sürücüsünü yükledim. sürücü yüklendi dedi ama hiç çalıştıramadım..
Neyse bilgisayarda ses yok, ses ayarlarında aygıtı sahte ses çıkışı olarak görüyor. Pil algılayıcı çalışmıyor.. Ekran döndğrme çalışmıyor.. Dokunmatik çoğu zaman çalışmıyor.. Ses kartı ile ilgili çıktılar aşağıdaddır ayrıca bilgisayar donanımım ile ilgili ekran görüntüleri aşağıdadır..
vgs@vgs-N360:~$ lspci | grep Audio
vgs@vgs-N360:~$ sudo lspci | grep Audio
[sudo] password for vgs:
vgs@vgs-N360:~$ grep "Codec:" /proc/asound/card*/codec*
grep: /proc/asound/card*/codec*: Böyle bir dosya ya da dizin yok
vgs@vgs-N360:~$ grep "Codec:" /proc/asound/card*/codec
grep: /proc/asound/card*/codec: Böyle bir dosya ya da dizin yok
vgs@vgs-N360:~$ lsmod | grep snd
snd_soc_sst_baytrail_pcm    28672  0
snd_soc_sst_ipc        16384  1 snd_soc_sst_baytrail_pcm
snd_soc_sst_dsp        53248  1 snd_soc_sst_baytrail_pcm
snd_soc_sst_byt_rt5640_mach    16384  0
snd_soc_rt5640        114688  1 snd_soc_sst_byt_rt5640_mach
snd_soc_rl6231         16384  1 snd_soc_rt5640
snd_intel_sst_acpi     16384  0
dw_dmac_core           24576  2 dw_dmac,snd_soc_sst_dsp
snd_intel_sst_core     73728  1 snd_intel_sst_acpi
snd_soc_sst_mfld_platform    90112  1 snd_intel_sst_core
snd_soc_core          212992  4 snd_soc_rt5640,snd_soc_sst_baytrail_pcm,snd_soc_sst_byt_rt5640_mach,snd_soc_sst_mfld_platform
snd_compress           20480  1 snd_soc_core
ac97_bus               16384  1 snd_soc_core
snd_pcm_dmaengine      16384  1 snd_soc_core
snd_pcm               106496  5 snd_soc_rt5640,snd_soc_core,snd_soc_sst_baytrail_pcm,snd_soc_sst_mfld_platform,snd_pcm_dmaengine
snd_timer              32768  1 snd_pcm
snd                    81920  5 snd_soc_core,snd_timer,snd_pcm,snd_soc_sst_mfld_platform,snd_compress
soundcore              16384  1 snd
snd_soc_sst_acpi       16384  0
vgs@vgs-N360:~$ aplay -l
aplay: device_list:268: ses kartı bulunamadı...
vgs@vgs-N360:~$ ^C
vgs@vgs-N360:~$

[eklenti yönetici tarafından silindi]