Ubuntuda çift monitör kullanmak

Başlatan erdogantogay, 12 Aralık 2016 - 09:33:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdogantogay

Merhhaba elimde 1 19 inch 1 17 inch iki monitor var 17 inch ile video izlerken ayni anda 19 inch ile farkli birsey yapmak istiyorum (örnek olarak) mumkun mudur ? Hangi aparatlara ihtiyacim var ? Graik kartım ati radeon hd 4600, işlemcim e6600, ramim ddr3 1333 mhz 4 gb.

plazma

Ekran kartında hangi çıkışlar varsa monitor bağlantılarını ona göre yapmanız gerekli, iki monitorde analog girişli mi, ekran kartında kaç çıkış var ve hangi tür (analog,dvi vs)

erdogantogay

Alıntı yapılan: plazma - 12 Aralık 2016 - 11:09:16
Ekran kartında hangi çıkışlar varsa monitor bağlantılarını ona göre yapmanız gerekli, iki monitorde analog girişli mi, ekran kartında kaç çıkış var ve hangi tür (analog,dvi vs)

İki monitor de vga. Vga coklayici alsam birini ekran kartina birini 19 ince birini de 17 ince takamaz miyim

matrax_41

Çoklayıcı ile iki monitörde aynı görüntüyü alırsın. Ekran kartında veya anakartında(hangisini kullanıyorsan) farklı bir çıkış varsa vga çevirici ile kullanabilirsin.

erdogantogay

Alıntı yapılan: matrax_41 - 12 Aralık 2016 - 12:34:58
Çoklayıcı ile iki monitörde aynı görüntüyü alırsın. Ekran kartında veya anakartında(hangisini kullanıyorsan) farklı bir çıkış varsa vga çevirici ile kullanabilirsin.

Video Outputs
The ATI HD 4600 Series supports output through DVI-D, HDMI, and Display Port devices.

Sanirim dvi ve hdmi cikisi var. Ben vga ile de goruntu aliyorum. Bildigim kadariyla (suan ekran kartinin yaninda degilim) iki cikis var biri vga digeri de dvi. Yani 19 inci vga ile 17 inci de dvi ile baglarsam farkli gorunth alirmiyim ?

matrax_41

Evet birini vga diğerini dvi çıkışına bağlarsan çift monitör olarak kullanabilirsin.