Arch linux acilmiyor yardim

Başlatan mma329, 28 Kasım 2016 - 23:01:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mma329

Arkadaslar ciktidaki gibi hata aliyorjm dah yeni kurdum ne yapmaliyim? Cikti gozukmuyor hata da you need install first kernel gibi virsey siyor bir tusa baskniz diyor basiyorum ana menuye atiyor ya cildiricam ben saf arch istiyorum yardim lutfen

ata1

Çıktı vermemişsiniz.  Kurulum nerden ve nasıl yapılıyor detaylarla çıktı yanı hatanın bir resmi yada çıktısını alabilirsek yardımı deneriz.
ctrl+alt+ f2 ile tty ekranına düşüyor isen şu komutları sıra ile bir dene

sudo mkinitcpio -p linux
sudo pacman -Syyu
sudo reboot

mma329

Abi cikti veremiyorum boyut fazla diyor ve hatada kernel yani isletim sistemi yok diyor kurulumun hemen ardindan ? Arch linux secme kismi geliyor isletim sistemlerinden arch linuxu seciyorjm isletim sistemi bulamiyor ya

ata1

bence kurulumu tamamlayamadınız ne şekilde kurdun ve kullandığın bir sistem mi ? yoksa yeni kurulum sonrası mı bu hata alınıyor detayları paylaş ayrıca çıktıyı 2 yada 3 e bölerek paylaşa bilirsin.

mma329

Arkadaşlar kurulumu ubuntu forum da bir konudan yaptım ordada biri aynı hatayı yazımş cevaplanmamış ayrıca https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=215648

Bu ekrandan sonra işletim sistemi bulunamadı you need to kernel diyor ve tekrar bu ekrana atıyor yardım lütfen