16.04'den 16.10'a yüklerken yarım kaldı

Başlatan zdanyildiz, 24 Kasım 2016 - 13:39:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zdanyildiz

Arkadaşlar merhaba, Ubuntu'yu 16.04'den yükseltirken yarım kaldı.
Sistem açılıyor fakat masaüstü görünümü kötü oldu.
Terminalden ya da yazılım güncelleştiriciden güncelleme yapamıyorum. (An upgrade from yakkety to xenial is not supported with this tool hatası alıyorum)
16.10'un iso dosyasını indirip live usb yaptım.
Ayarlarımı-programlarımı değiştirmeden yükseltmeyi tamamlama imkanım var mı?
Yani usn'den boot ettiğimde onar seçeneği filan var mıdır?
Sistemi onarması herşeyi siler mi?
Teşekkürler

naklov

Bu işlemleri yapabilir misin.

sudo apt update
sudo apt upgrade
sudo apt dist-upgrade

muhtemelen burada hangi paketleri sileceği ve yükselteceğini söyliyecektir. Ona göre neleri sildiğini görebilirsin.
Peşinden Gidecek Cesaretin Varsa Bütün Hayaller Gerçek Olabilir..

zdanyildiz

Arkadaşım yanıtım için teşekkür ederim.
Dediklerini henüz denemedim.
Buradan "usb boot ile sistem güncellemesi olmuyor" bunu mu çıkarmalıyım?

if

@zdanyildiz, sürüm yükseltmesi yapılamadığı için "An upgrade from yakkety to xenial is not supported with this tool" cevabını alıyorsunuz.

dpkg -l | grep -v ^ii

çıktısına bakayım önce.

zdanyildiz

Alıntı yapılan: if - 25 Kasım 2016 - 09:32:28
@zdanyildiz, sürüm yükseltmesi yapılamadığı için "An upgrade from yakkety to xenial is not supported with this tool" cevabını alıyorsunuz.

dpkg -l | grep -v ^ii

çıktısına bakayım önce.

Çıktı şu şekildedir:
İstenen=bilinmeyen(U)/kur(I)/kaldır(R)/temizle(P)/tut(H)
| Durum=kurulu-değil(N)/kurulu(I)/yapılandırma-dosyası(C)/açılmış(U)
|/yarı-yapılandırılmış(F)/yarı-kurulu(H)/tetikleyici-bekliyor(W)
|/tetikleyici-askıda(T)/ Hata?=(yok)/tekrar-kur(R) (Durum,Hata: büyük-harf=kötü)
||/ Ad                                         Sürüm                                         Mimari       Açıklama
+++-==========================================-=============================================-============-================================================================================
rc  adobe-flashplugin                          1:20160913.1-0ubuntu0.16.04.1                 amd64        Adobe Flash Player plugin
rc  linux-image-4.4.0-21-generic               4.4.0-21.37                                   amd64        Linux kernel image for version 4.4.0 on 64 bit x86 SMP
rc  linux-image-4.4.0-36-generic               4.4.0-36.55                                   amd64        Linux kernel image for version 4.4.0 on 64 bit x86 SMP
rc  linux-image-4.4.0-38-generic               4.4.0-38.57                                   amd64        Linux kernel image for version 4.4.0 on 64 bit x86 SMP
rc  linux-image-4.4.0-43-generic               4.4.0-43.63                                   amd64        Linux kernel image for version 4.4.0 on 64 bit x86 SMP
rc  linux-image-extra-4.4.0-21-generic         4.4.0-21.37                                   amd64        Linux kernel extra modules for version 4.4.0 on 64 bit x86 SMP
rc  linux-image-extra-4.4.0-36-generic         4.4.0-36.55                                   amd64        Linux kernel extra modules for version 4.4.0 on 64 bit x86 SMP
rc  linux-image-extra-4.4.0-38-generic         4.4.0-38.57                                   amd64        Linux kernel extra modules for version 4.4.0 on 64 bit x86 SMP
rc  linux-image-extra-4.4.0-43-generic         4.4.0-43.63                                   amd64        Linux kernel extra modules for version 4.4.0 on 64 bit x86 SMP

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Kasım 2016 - 14:43:16

Arkadaşlar sizi de daha fazla uğraştırmayayım, zamanda kaybetmeyeyim.
Sanırım yeniden temiz kurulum en iyisi.
Programlar, ayarlar vs biraz uğraştıracak ama yapacak iştende geri kalmayayım.
İlginiz için tekrar teşekkürler.

if

@zdanyildiz, uğraşmak için buradayız zaten:) Güncelleştirmeler sekmesindeki "Yeni bir sürüm için" seçeneği seçili mi?

https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Kurulu_sistemi_bir_%C3%BCst_Ubuntu_s%C3%BCr%C3%BCm%C3%BCne_g%C3%BCncelleme

zdanyildiz

Evet hocam, yeni bir sürüm için seçeneği işaretliydi.
16.10'da kurulmuştu fakat eksik ya da hatalı kurulmuştu.
Neyse şimdi yeniden kurdum arkadaşlar.
Tekrar teşekkür ederim