Ek sürücüler paket degiştiremiyor

Başlatan sezgin122, 23 Kasım 2016 - 15:09:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sezgin122

Nvidia 340.98 paketini seçtim onu yükledi heralde
Açık kaynaklı paketi seçmiyor forumda 'da var buna benzer sıkıntı yaptım ama düzelmedi wikipedia dan baktım yine düzelmedi
yada Nvidia secip işlemci ve fan niye normal çalışmıyor

if

Ne istediğinizi ve ne yaptığınızı anlayamadım. Eğer kapalı kaynak sürücüleri kaldırıp açık kaynak sürücülere geçmek istiyorsanız: https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=43215.0

sezgin122

Nvidia'yı kaldırsam steam'dan Fps oyunları oynayabilirmiyim
verdiginiz link i tıkladım bunlar cıkıyor 

acer@acer-Aspire-V3-571G:~$ sudo nvidia-settings --uninstall
[sudo] password for acer:
00Üzgünüm, yeniden deneyin.
Üzgünüm, yeniden deneyin.
nvidia-settings: unrecognized option: "--uninstall"

ERROR: Invalid commandline, please run `nvidia-settings --help` for usage
       information.

acer@acer-Aspire-V3-571G:~$ sudo apt-get remove --purge nvidia*
E: /var/lib/dpkg/lock kilidi alınamadı - open (11: Özkaynak geçici olarak kullanılamaz durumda)
E: Yönetim dizini (/var/lib/dpkg/) kilitlenemiyor, başka bir işlem tarafından kullanılıyor olmasın?
acer@acer-Aspire-V3-571G:~$ sudo apt-get remove --purge xserver-xorg-video-nouveau xserver-xorg-video-nv
E: /var/lib/dpkg/lock kilidi alınamadı - open (11: Özkaynak geçici olarak kullanılamaz durumda)
E: Yönetim dizini (/var/lib/dpkg/) kilitlenemiyor, başka bir işlem tarafından kullanılıyor olmasın?
acer@acer-Aspire-V3-571G:~$ sudo apt-get install nvidia-common
acer@acer-Aspire-V3-571G:~$ sudo apt-get install xserver-xorg-video-nouveau
acer@acer-Aspire-V3-571G:~$ sudo apt-get install --reinstall libgl1-mesa-glx libgl1-mesa-dri xserver-xorg-core
acer@acer-Aspire-V3-571G:~$ sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
debconf: DbDriver "config": /var/cache/debconf/config.dat is locked by another process: Resource temporarily unavailable
acer@acer-Aspire-V3-571G:~$

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Kasım 2016 - 16:28:22

Pc bataryası cıkardım acaba fan ve işlemci prize den aldıgı akımdan dolayımı böyle çalışıyor *kararlı çalışmıyor

Düzenleme : Harici kaynağa gerek yok forumun kodetiketi çalışıyor.

plazma

Sahipli sürücüleri kaldırmak mı istiyorsunuz ? Açık kaynak sürücülerle denersiniz nasıl bir performans verir bu donanıma göre değişir. Ekran kartı çıktılarını görelim :
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=33412.0

sezgin122

Wikipedia'dan araştırıyorum https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Bumblebee
Bumblebee yi buldum Nvidia'yı kullanmak istiyorum ama fan ve işlemci istemsizce çalışıyor
Yazılım ve güncelleştirmelerde
Diger yazılımlar'da birim ekleyemiyorum CD taranırken hata oluştu diyor

sezgin122

Sorunumu düzelttim nvidia'yı kaldırdım

Bundan öncede ekran kartıyla sıkıntı yaşadım laptop kendi kendine kapandı 8gb ram'den birini takıyorum digeri bozuk onu taktıgımda ekran gelmiyor

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi