Kütüphane uygulaması için formları birleştirme

Başlatan Neof07, 18 Kasım 2016 - 21:53:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Neof07

Merhaba, kütüphane uygulamam için ilk önce kullanıcı girişi yaptım ve bunları giris.php adlı dosyama yöneltip kontrol ettiriyorum.
Kullanıcı girişi sağlandıktan sonra kitap girişi *olacak. Bunun içinde sanırım yine bir form oluşturmam gerekiyor.
Kitap girisi için hazırladığım forma php dosyasından nasıl gidebilirim.

Yani şöyle * bir şey ben formda action ile php dosyama gidiyordum. Tam tersi nasıl olcak? php dosyamdan (Kitap girişi)form dosyasına gitmek istiyorum ?

** Ben kullanıcı girişini kontrol ettirmek için o php dosyasına gidiyordum. Direk başka formada aktarabiliriz ama nasıl girişi kontrol edicek ?

matrax_41

Doğru anladıysam kitap girişi adında bir link koyup kitap girişi formu olduğu sayfaya yönlendireceksin.

Neof07

@matrax_41,

Yönlendirmiyor ? dosya isminide doğru yazdım.

matrax_41

Neof07

@matrax_41, Bomboş sayfa geliyor. Giriş bilgileri yanlış olunca, bilgiler yanlış diyede yazdırıyor. Ama doğru olunca bomboş sayfa kalıyor öyle.

matrax_41

Adres çubuğunda kitapGiris.php'ye girmiş gözüküyor mu yoksa giris.php'de kalıyor mu.

Neof07

matrax_41

if çalışıyorsa else de çalışıyor olması lazım. Else'de yönlendirmeyi kaldırıp bir echo yazıp dene.

Neof07

@matrax_41, Sorun if içerisinde bilgiler doğruysa çıkış yaptırıyordum. Ordanmış çözdüm. Biraz dikkat meselesiymiş yaptığım hata :D