[Çözüldü] Nvidia gt645m prime sorunu

Başlatan med_cezir91, 18 Kasım 2016 - 16:25:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

med_cezir91

[mention=611794]@BayboraKaan[/mention] Elementary OS kullanıyorum hocam oda ubuntunun LTS sürümleri ile güncelleniyor bumblebee pek hoşuma giden bir çözüm değildi olmadı sistemi baştan kuracağım ama çözüm bulunur diye umuyorum.
"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir (yeterlidir)."

M.K.Atatürk

if

@med_cezir91, bilgisayarı başlatın, tty'ye düştükten sonra Intel ekran kartını seçip masaüstüne düşün. Ardından /var/log/Xorg.0.log ve /var/log/syslog içeriklerini buraya geçin.

med_cezir91

"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir (yeterlidir)."

M.K.Atatürk

if

Ne kusuru, estağfirullah.

Vaktim olunca inceleyeceğim kayıtları.

med_cezir91

[mention=612162]@if[/mention] İlginiz için teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Aralık 2016 - 14:30:58

Uzun süredir bu sorunu çözmeyince Linux Mint'e geçtim arkadaşlar, sorunsuz bir şekilde çalışıyor şu anda yardımcı olan herkeze çok teşekkür ederim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Aralık 2016 - 20:17:18

[mention=611752]@if[/mention] Hocam sorunun kaynağını buldum ve sorun çözüldü şu anda. Linux mint'i kurduktan sonra bana lazım olan özelleştirmleri yapmaya başladım, bir çok kez sistemi yeniden başlattım bir süre sonra nvidia sürücüne geçmeye çalıştığımda yaşadığım sorunun tam olarak aynısını yaşıyınca yaptığım özelleştirmeleri tek tek deniyerek geriye almaya başladım. Sorunun ekran yırtılmasını azatlmak için yaptığım işlemden kaynaklandığını buldum.

Bu bağlantıdaki "http://www.apolitech.com/2016/01/how-to-solve-video-tearing-on-intel.html" anlatılanlarla oluşturduğum /etc/X11/xorg.conf.d/20-intel.conf dosayasından kaynaklanıyormuş sorun,  oluşturulan dosyayı kaldırınca sorun çözülüyor teyit etmek için tekrar elementaryOS'e dönüş yapacağım.

M.K.Atatürk

if

Vakit ayırıp bakamamıştım, çözüldüğüne sevindim.

cozuldukonusu

med_cezir91

[mention=612256]@if[/mention] Oldukça vakit ayırdınız zaten, sizlerde olmasanız ufuk bir sorunda pes edip bırakacağız,başka bir sorunda görüşmek üzere, teşekkürler :)

M.K.Atatürk

if