[Çözüldü] Kurulum sonrası şifreyi kabul etmiyor

Başlatan nelanbu, 17 Kasım 2016 - 19:18:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nelanbu

Selam arkadaş iyi akşamlar yine bir sorunum var dün kurulum yaparken bilgisayar adı kullanıcı adı ve şifre girdim dün defalarca açıp kapattım şifre girdiğimde sorun yoktu şimdi şifreyi kabul etmiyor ne kendi hesabımls nede misafir kullanıcı olarak açamıyorum bilgisayarı yardım lütfen.. Oof ne çektirdi daha başta bu Ubuntu beni

012rev3

Kullanici parolanizi resetlemeyi deneyebilirsiniz.
Bilgisayarınızı başlatın, grub menüsünden (recovery mode) u seçin. Ardından root seçeneğine gelip onay(enter)layın.
Daha sonra şu komut ile okuma ve yazma moduna alın;
mount -o rw,remount /
Ardından kullanıcı adınızı öğrenmek için; (Eğer kullanıcı adınızı hatırlıyorsanız direkt bir sonraki kodu uygulayabilirsiniz.)
ls /home
Daha sonra parolayı resetlemek için;
passwd USER
USER kısmıs sizin kullanıcı adınızı yazacağınız yer. Örneğin kullanıcı adımız ubuntu olsun.
passwd ubuntu
Parola belirleyip onayladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Yeni parola ile açmayı deneyin.
exit
reboot

http://askubuntu.com/questions/524132/username-and-password-not-working
"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein

nelanbu

Şimdi grub menüsü nerede desem ayıp olmaz dimi Ubuntu ile aram sıfır da size ekranı çekiyorum http://hizliresim.com/VPpRJv ekranım bu pek bişey yok pc kapat askıya al tarih saat ekran klavyesi vs.. Açılırken Windows gibi güvenli mod gibi bişey mi vsr demek istediğin o mu açıklarsanız sevinirim

012rev3

Şu anda kullanıcı girişi ekranındasınız. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda ilk karşınıza grub ekranının çıkması gerek. Buradan yukarı ve aşağı yön tuşlarıyla yüklenilecek işletim sistemini seçersiniz.
Ubuntu grub menu diye intenette aratırsanız sanırım görsel olarak sorunuzun cevabı olur.
"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein

nelanbu

Sanırım dell in recovery özelliğini açabildim recovery yaparsam dün akşamı kurulum öncesine gelebilirim..  Olmadı netden dediğin şeye bakarım nasıl yaparım diye Ubuntu yavaş yavaş tanıyorum oda beni tanımıyor alışacağız birbirimize

012rev3

[mention=610867]@nelanbu[/mention]
Dell'in kendi recovery özelliğinden filan bahsetmiyorum. Yazılanları gözden geçirin, gerekli wiki kaynaklarını okuyun. Bana kalırsa siz onu tanımıyorsunuz.
Çalışmalarınızda başarılar.

nelanbu

Alıntı yapılan: 012rev3 - 17 Kasım 2016 - 20:36:29
[mention=610867]@nelanbu[/mention]
Dell'in kendi recovery özelliğinden filan bahsetmiyorum. Yazılanları gözden geçirin, gerekli wiki kaynaklarını okuyun. Bana kalırsa siz onu tanımıyorsunuz.
Çalışmalarınızda başarılar.

herşey için teşşekür ederim. recovery yapıp yenden kurulum yaptım bu sefer şifre koymadım hesaba..

bugra9

Konu sizin için çözüldüyse şöyle bir uygulamamız bulunuyor.
cozuldukonusu

nelanbu

Pek çözüldü denilemez sistem güncelleme yapınca yine aynı oldu grub ekranı çıkmıyor direk olarak kullanıcı ekranı çıkıyor şifreyi giriyorum ekran kararıp tekrar yine aynı noktaya geliyor deli olacağım

bugra9

Bilgisayar açılırken shift tuşuna basılı tutarsanız grub ekranını gösterir.

Bu sorun ekran kartı sürücülerinin yüklenmesinden sonra meydana geliyor olabilir mi?

nelanbu

Alıntı yapılan: bugra9 - 19 Kasım 2016 - 13:49:15
Bilgisayar açılırken shift tuşuna basılı tutarsanız grub ekranını gösterir.

Bu sorun ekran kartı sürücülerinin yüklenmesinden sonra meydana geliyor olabilir mi?

Evet hocam ekran kartı güncellemesi yaptımdı sonra bu dert başıma geldi..  İkinci sefer recovery yapıp yenden kurduktan sonra sistem güncelleme uyarısı verdi güncelle dedim güncelleme bitince yenden başlatın uyarısı verdi bilgisayarı yenden başlatınca yine aynısı oldu yenden recovery yaptım tüm güncellemeleri kapattım artık sorunun çözümünü ve nedeni bulana kadar güncelleme yapmayacağım