klasik kaydırma cubugu istiyorum.

Başlatan novek, 16 Kasım 2016 - 21:13:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

novek

ubuntuda lxde masaustu kullanıyorum ve resimdeki gibi modenr kaydırma cubugu sevmiyorum klasik eski tarz kaydırma cubugu neden yok.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

mhmtkrktr

Klasik eski tarz kaydırma cubugu olan bir tema deneyebilirsin. Tema aynı kalsın ama sadece kaydırma çubuğu değişsin dersen, css dosyasından, scrollbar değerlerini değiştirmen gerekir. Css düzenlemesini biliyorsan kolay olur ama diğer türlü karmaşık gelebilir bunu düzenlemek.

novek

css derken web sitelerinde kullanılan css den bahsediyorsan onu demiyorum ornegin pacmanfm yad natiulius gibi dosya yoneticisinde çıkan kaydırma çubugundan bahsediyorum .
kullandıgım lxde  masaustu yoneticisi.

siberoloji

sudo apt install dconf-editor
dconf editor programında com-canonical-desktop alt başlığında sanırım scrollbar ayarı. Şu an mint olduğundan tam adres veremiyorum.
Ctrl+F ile scroll ifadesini aratıp gerekli ayarı bulabilirsiniz.
Ayrıca gsettings komutu ile de ayarlamak mümkün. Bilen arkadaşlar paylaşacaktır.

mhmtkrktr

Wep sitelerinde olanla aynı ama wep sitesi için olan değil. Gtk tabanlı sistemlerin gtk-3 teması da css.

Mevcut temayı, şu iki bölümden birinde bulabilirsin.
~/.local/share/themes
/usr/share/themes

Birde şöyle birşey yaptım. Bende çalıştı ama Unity için ne çıkar bilmiyorum. Amacı sistem için kullanılan temayı bulup, scrollbar 'ın olacağı css dosyalarını metin editörü ile açmaktan ibaret. Değişiklikleri kendin yapacaksın. :)

for css in $(find /usr/share/themes/`gsettings get org.gnome.desktop.interface gtk-theme | sed "s/'//g"` -name "*.css"); do xdg-open $css ; done