Bilgisayar açılırken mor ekran sorunu.

Başlatan -TheDifference-, 16 Kasım 2016 - 14:25:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

-TheDifference-

Bilgisayarı kapatıyorum ilk powere bastığımda mor ekran geliyor mecvur tekrar res atıp açmak zorunda kalıyorum her seferinde böyle oluyor.

illedelinux

Acaba gurub sorunu olabilir mi?
Tek harddisk kullanıyorsan istersen alttaki komutla gurubu tekrar yükle...

sudo grub-install /dev/sda
sudo update-grub
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

-TheDifference-

Alıntı yapılan: illedelinux - 16 Kasım 2016 - 15:19:32
Acaba gurub sorunu olabilir mi?
Tek harddisk kullanıyorsan istersen alttaki komutla gurubu tekrar yükle...

sudo grub-install /dev/sda
sudo update-grub

Yok hocam sorun düzelmedi. Mor ekrandan sonra biraz bekleyince açılıyormuş aslında fakat çok geç açılıyor.

illedelinux

Aslında Ubuntu türevlerinde geç açılma sorunu genelde olabiliyor, ben de iki tane Ubuntu türevi kurulu ikisinin de açılması neredeyse üç dakikayı buluyor. Hiç araştırmadım ama bunun da bir çaresi vardır, belki forumda çözüme kavuşan başlık da olabilir...
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

-TheDifference-

Alıntı yapılan: illedelinux - 16 Kasım 2016 - 17:06:07
Aslında Ubuntu türevlerinde geç açılma sorunu genelde olabiliyor, ben de iki tane Ubuntu türevi kurulu ikisinin de açılması neredeyse üç dakikayı buluyor. Hiç araştırmadım ama bunun da bir çaresi vardır, belki forumda çözüme kavuşan başlık da olabilir...
Hocam 3 dakika değilde yine 20-30sn arası bekliyor wındows10dayken 5snde açılıyordu, yani bu normalmi diyorsunuz? Benim ekran kartıyla ilgili bir problem vardı başta 2gün onla uğraştım ondan problemmiş gibi gelmeye başladı her şey.

FıratikUS

Ekran kartının fanında bir sorun olabilir ya da ramlerle ilgili de  olabilir!  Benimde başıma gelmişti bir ara, ramlerin slotunu değiştirerek geçici olarak çözmüştüm ama en sonunda ekran kartının fanının çalışmamasından kaynaklandığını geçte olsa anlamıştım.
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"