Aynı anda iki işletim sistemi

Başlatan sisqo123, 16 Kasım 2016 - 02:46:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sisqo123

Selam ilk defa ubuntu kurdum şöyle bir sıkıntım var Windows 10 işletim sisteminin yanına kurdum.Ama açılışta problem yaşıyorum sadece F11 boot menüden seçerek iki işletim siteminden birini açabiliyorum eğer boot menüden açmazsan siyah ekranda kalıyor pc.Windowu açıp disklere girdiğimde Ubuntu kurulu olan sürücü gözükmüyor ama disk yönetiminde gözüküyor ama diske ne harf atanabiliyor nede işlem yapılabiliyor...Ubuntuya girdiğimde W10 sürücüsü gözüküyor.Ubuntu sayfasındaki livecd başlangıç onarmayı yaptım da işe yaramadı.Easybcd zaten disk gözükmediği için olmuyor.Acaba kurarken hatamı yaptım her şeyi otamatik yaptı diski böldü sadece yükle dedim o kadar.

ekopc

sisqo123

Bu işletim sistemini sorunsuz kullananlara imreniyorum bu mint ve diğer sürümleri defalarca kuruşum ilk defa ubuntu kurayım dedim yine bir dünya sorunla karşılaştım yine pes ettim kaldırdım.

sisqo123

Sorunu hallettim iki işletim sistemi sorunsuz kullanıyorum.

illedelinux

Alıntı YapBu işletim sistemini sorunsuz kullananlara imreniyorum.

Alıntı YapSorunu hallettim iki işletim sistemi sorunsuz kullanıyorum.

Artık kendine de imrenme hakkın oldu :)
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

if

@sisqo123, @ekopc vikimizde çözüm için hazırladığımız çok güzel bir maddemiz var: https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Grub_%C3%B6ny%C3%BCkleyicisini_onarmak_(yeniden_kurmak)

cozuldukonusu