2 gündür ubuntuyla ilgili problem yaşıyorum lütfen yardım

Başlatan -TheDifference-, 15 Kasım 2016 - 22:43:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

-TheDifference-

Dün ubuntuyu kurdum yeniden başlat dedikten sonra bilgisayarı tekrar açamadım ve bunun hakkındada konu açtım fakat fazla geri dönüş yoktu. Şimdi bilgisayarı açamıyorum ve w7ye çevirmek istiyorum flasha isoyu yazdırdım ve boot ettım fakat boot ettıgım halde flashı gormezden gelıp ubuntuyu açıyor. Dün akşam ubuntu varken flashla tekrar ubuntuya formatlamıştım bir sorun yoktu. Bu işin içinden nasıl çıkıcam, bilgisayar öyle kaldı. Dvd kesin çözüm olurmu?

012rev3

Usb diskiniz ön yüklenebilir olmayınca haliyle usb den başlatılamıyor.
Unetbootin'i test etmedim ama ya bununla ya da wine ile çalıştırabileceğiniz diğer programlarla tekrar usb disk hazırlamayı deneyin.
Konu ne bilmiyorum gerekli hata çıktılarını aktarırsanız belki yardımcı olabiliriz.
"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein

-TheDifference-

Alıntı yapılan: 012rev3 - 15 Kasım 2016 - 22:49:16
Usb diskiniz ön yüklenebilir olmayınca haliyle usb den başlatılamıyor.
Unetbootin'i test etmedim ama ya bununla ya da wine ile çalıştırabileceğiniz diğer programlarla tekrar usb disk hazırlamayı deneyin.
Konu ne bilmiyorum gerekli hata çıktılarını aktarırsanız belki yardımcı olabiliriz.
Hocam dün açtığım konu şu: https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=54407.0 , tekrar formatladım ve guncelleme yaptım yine aynısı güncelleme yapınca sorun çıkıyor. Aynı flashla ve aynı yazdırma programıyla dun ubuntu varken ubuntu formatlamıştım neden wındows formatlıyamıyorum orasını anlıyamadım?

012rev3

[mention=610698]@-TheDifference-[/mention]
Diğer başlıkta verdiğiniz linkteki ingilizce yazıları kısmen çeviri olarak aktariyim(iyi bir ingilizceye sahip değilim). Yalnız burada ingilizce bilgisine de pek gerek yok kısaca nvdia grafik sürücülerinin yüklenmesi önerilmiş.
Bu sabah Dell Inspiron i7559-763BLK ile aynı problem oldu/yaşadım.
Ben bunun çift(dual) boot veya donanım hatasıyla ilgili olmadığını düşünüyorum.
Anladığım kadarıyla bu sorun kernel modulleriyle ilgili, daha önce kurulmuş kernel versiyonlarından kaynaklı. (Sanırım burada kernel modullerini yükseltmekten bahsediyor.) Yani kernel güncellemesinden sonra bu modülü tekrar kurun veya son sürümüne yükseltin.
En son kurduğunuz kernel modulünün ne olduğunu kontrol edin. (Örneğin sürücüler.)
Ben nwidia sürücüsünü son sürüme yükselterek sorunu çözebiliyorum.
Kurtarma moduna geçip kurulu nvidia sürücülerini kaldırarak, son sürüme yükseltme yapmak için;
sudo apt-get purge nvidia-*
sudo add-apt-repository ppa:graphics-drivers/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install nvidia-367
sudo reboot

Şeklinde açıklamalarda bulunmuş.
Bu sorununuza çözüm olur mu bilemedim.
"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein