ubuntu son sürüm kurulumunda hata nolur yardım edi

Başlatan barkntuncer, 13 Kasım 2016 - 22:35:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

barkntuncer

hocamlar merhaba
Ben bilgisayarıma bir haftadır ubuntu kurmaya çalışıyorum ama naparsam yapıyım nafile. windows 10 kurulu bilgisayarda. bilgisayar da monster laptop 950m 1tb hdd 240 gb da ssd var gerekli mi bunlar bilmiyorum ama söyleyim yine de. windows ssdye kurulu 500 gblık yer ayırdım. ubuntu 16 yı zaten kuramamakla birlikte bugun 14 ü kurdum bir arkadaşımla her şey güzel çalışıyor ancak 16 ya updatelediğim an ekteki hatayı veriyor ve başlatmıyor ubuntuyu. bunun yanı sıra açılırken de ubuntu mu açıyım windows mu açıyım diye sormuyordu bile. uefiyi kapadıgımda ubuntu açtığımda biostan windowsu açıyordu. buna da bi çözüm bulamadım. lütfen yardım edin valla çok ihtiyacım var derslerim için ama bir türlü beceremedim. özet olarak şuan ubuntunun en son sürümü yüklü ancak açamıyorum ekteki hatayı veriyor ve açılırken de sormuyor neyi açıyım diye. Neyi yanlış yapıyorum sizce yada nasıl yapmam gerek bir çözüm yolu söyleyin lütfen

[eklenti yönetici tarafından silindi]

QuackWave

O bir hata değil ki,biraz bekleyin açılacaktır hayırlısıyla.Ubuntu'yu kurarken 'grup menusu' ile ilgili herhangi bir ayar yaptınız mı?
Bu arada derslerinizda başarılar dilerim. :)

barkntuncer

Alıntı yapılan: QuackWave - 13 Kasım 2016 - 22:38:45
O bir hata değil ki,biraz bekleyin açılacaktır hayırlısıyla.Ubuntu'yu kurarken 'grup menusu' ile ilgili herhangi bir ayar yaptınız mı?

hocam beklemiştim biraz açılmamıştı ama biraz daha bekliyim şimdi açtım tekrar. Ubuntuyu kurarken öyle bir ayar yapmadım hocam ne yazık ki. internetteki yazılanların çoğunu denedim windowsu hibernateden çıkardım hızlı açılmayı kapadım secure boot açtım falan ama nafile :(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Kasım 2016 - 22:41:36

çok teşekkürler hocam :)  bir kullanmaya başlayabilirsem inşallah her şey süper olcak

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Kasım 2016 - 22:57:38

hocam yazdığınızdan beri bekliyorum sürekli şu watchdog bug yazısı geliyor normal midir acaba bana pek normal gelmedi?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

012rev3

Sizin durumla benzerlik taşınay konular bir ikidir gündemde. İmkanım olsa bu hatanın neden dolayı kaynaklandığını ve nasıl bir çözüm üretilebileceğini aktarırdım.
Kabaca anladığım cpu larla kernel anlaşamamış?
Windows 10 la ilgili bir sıkıntı mı acaba ???
Bir yerde windows 10 un yanında ubuntu kurmakla ilgili makale görmüştüm. Bulursam buraya eklerim. Belki çözüm olur.
"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein

barkntuncer

Alıntı yapılan: 012rev3 - 13 Kasım 2016 - 23:23:06
Sizin durumla benzerlik taşınay konular bir ikidir gündemde. İmkanım olsa bu hatanın neden dolayı kaynaklandığını ve nasıl bir çözüm üretilebileceğini aktarırdım.
Kabaca anladığım cpu larla kernel anlaşamamış?
Windows 10 la ilgili bir sıkıntı mı acaba ???
Bir yerde windows 10 un yanında ubuntu kurmakla ilgili makale görmüştüm. Bulursam buraya eklerim. Belki çözüm olur.

tamamdır hocam çok sevinirim ben de bir yerde windows 10 un yanına kurulamıyor artık windows 10 desteklemiyor dual bootu diye duymuştum belki çözüm olur dediğiniz gibi. Napıcağımı hiç bilmiyorum yarın akşama kadar bir sonuç alamazsam tekrar ubuntu 14 kurmayı denicem.

QuackWave

İlk önce bir sanal makinede test etseydiniz ama bilemem belki etmişsinizdir :)
Burada Linux Mint için bir makale var Windows 10 ile kurulumu işinize yarar belki sonuçta Mint Ubuntu tabanlı
https://m.youtube.com/watch?v=zwu3qNK4RlE

012rev3

"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein