CentOS Sunucu Yardım

Başlatan snorlax, 12 Kasım 2016 - 23:16:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

snorlax

CentOS Sunucum var.  Ben bu sunucuyu sadece php tabanlı forum Sistemi kurmak için ayarlamak istiyorum yani sistem lammp olsun.  Ama birturlu yapamadim .
Acil teknik desteğe ihtiyacım var lolembi@gmail.com
ŞɑƑɑƘ ƝЄ ƘɑƊɑƦ ȤЄƝƓƖƝ ƠԼƲƦƧɑ ƠԼƧƲƝ, ƁƖƦ ƓƲ̈Ɲ ƑɑƘƖƦԼЄşMЄƳЄ MɑӇƘƲMƊƲƦ.

Elessar

USE="peace justice" emerge --newuse --update --deep world

Berkhan Berkdemir

Merhaba,
Bilerek mi LAMMP diye yazdınız yoksa sadece LAMP den mi bahsediyorsunuz. LAMP internetten sadece 2 dakika kurulumunu anlayanileceğiniz basit bileşenlerden oluşuyor. Ama gerekli yardımda bulunabilirim
GitHub: @BerkhanBerkdemir
Eğer Linux hakkında güncel haber ve rehberler görmek istiyorsanız profilimde ki linke tıklayın.

snorlax

Alıntı yapılan: Berkhan Berkdemir - 12 Kasım 2016 - 23:33:20
Merhaba,
Bilerek mi LAMMP diye yazdınız yoksa sadece LAMP den mi bahsediyorsunuz. LAMP internetten sadece 2 dakika kurulumunu anlayanileceğiniz basit bileşenlerden oluşuyor. Ama gerekli yardımda bulunabilirim

Merhaba Kardeşim bana yukarda ki mail ile iletişime geçebilir misin ? Yemin ederim 1 haftadır maf olduk

Berkhan Berkdemir

Alıntı yapılan: snorlax - 12 Kasım 2016 - 23:37:58
Alıntı yapılan: Berkhan Berkdemir - 12 Kasım 2016 - 23:33:20
Merhaba,

Merhaba Kardeşim bana yukarda ki mail ile iletişime geçebilir misin ? Yemin ederim 1 haftadır maf olduk

Merhaba,
1 haftalık LAMP kurulumunu ilk kez duyuyorum, konuyu merak ediyorum ve soruyorum bu nasıl bir LAMP kurulumu? Açıklarsanız başkalarıda yardımcı olabilir. Çok yüzeysel yazmayın..
Eğer Linux hakkında güncel haber ve rehberler görmek istiyorsanız profilimde ki linke tıklayın.

snorlax

Alıntı yapılan: Berkhan Berkdemir - 12 Kasım 2016 - 23:49:16
Alıntı yapılan: snorlax - 12 Kasım 2016 - 23:37:58
[quote author=Berkhan Berkdemir link=topic=54381.msg610447#msg610447
Merhaba,
1 haftalık LAMP kurulumunu ilk kez duyuyorum, konuyu merak ediyorum ve soruyorum bu nasıl bir LAMP kurulumu? Açıklarsanız başkalarıda yardımcı olabilir. Çok yüzeysel yazmayın..

Sistem CentOS lamp içinde ki herseyi kurdum sadece mysql kurarken hata verdi . Bundan sonra da hersey karıştı bidaha yapamadım . Bana mail atan siz Misiniz ?

Berkhan Berkdemir

Merhaba,
Hayır ben değildim. MySQL 5.7 veya üstünü kurdaysanız RHEL ürünlerine secret password olarak kayıt edilir bu yüzden /var/log/mysqld.log içine bir bakın. Onun dışında bir sorun ise hatayı "buraya" yazarak sorununuza çözüm bulabiliriz.
Ayrıca internette arayıp da bulamayanlar için de kodu yazayım
$grep 'temporary password' /var/log/mysqld.log
Bu satır ile 5.7 nin ilk kurulumunda root passwordunu bulabilirsiniz.

hossohbetli

Centos 6.8 x64 sunucuya cPanel trial kurdum. PHP-FPM + Mod_pagespeed ile biraz hızlandırdım. Deneme süresi bitti. Lisans almadım. Sunucu herşeyi ile aktif. Sadece WHM/cPanel'e erişemiyorum ama SSH ile tüm işlerimi yapabiliyorum.

1.5GB veritabanı olan bir forum taşıdığım için böyle bir hınzırlık yapmak zorunda kaldım. Zira diğer panellerle bu veritabanını açtıramadım.

Siz sıfır forum kuracaksanız CWP (Centos Web Panel) kullanabilirsiniz. Hafif, pratik bir paneldir.