Gnome sonrası açılış sorunu

Başlatan humanwere, 09 Kasım 2016 - 22:47:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

humanwere

Herkese merhabalar,

Çok yeni bir kullanıcı olarak, benim için büyük umarım sizin için küçük bir sorunum var. Umarım çözüme ulaştırırız temennisi ile sorunumu anlatayım.

Malumunuz bir bilgisayarım var ve ubuntu yüklü. Ben bu ubuntuyla aramı düzelteyim dedikçe saçmalıyorum. Saçmaladıkça forumdan bikaç konu ile düzeltiyorum ama bu defa düzeltecek ekranım dahi yok. En son nginx, php mysql ve gnom sıralaması ile yükleme yaptım. Gnomu yükledikten sonra restart edeyim dedim.. demez olaydım açılmıyor.. sanırım biraz uğraşırsam terminale erişebilirim.. içinde önemli dosya yok ama formatla uğraşmakta zor geliyor açıkçası.. yok mu sistemi geri almanın kolay bir yolu?

Yardımlarınız için teşekkürler.
Dipçe: konu doğru yerdemi emin değilim.

mma329

Merhaba nomodeset parametresini denedinizmi

illedelinux

Alıntı YapSaçmaladıkça forumdan bikaç konu ile düzeltiyorum ama bu defa düzeltecek ekranım dahi yok.

Beni sesli güldüren tek bir cümle olmuş, teşekkürler :D ;D

Sevgili arkadaşım çözümün en basiti bir saat sürer, sistemi yeniden kurmak sadece 20 dakika.

Saçmalaktan bahsettin de o saçmalamak değil, bizzat öğrenmenin kendisidir.

Yeniden kurmak, sistemi bozmak bilmeyenler için bir nimettir, sistemi boz ama düzeltmeye de çalış...
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

012rev3

Grub seçeneğinde bir alt bölüm olması gerek repair/recover tarzında. O bölümden girip bize hatanın nereden kaynaklanıyor olabileceğini aktarırsanız sevinirim. Format atmakta kolay ancak belirli ayarlamalar yapmışsanız format atıp her şeyi baştan yapmak can sıkıcı olabiliyor. Neyse deneye deneye, öğrene öğrene. Format atmak gerekiyorsa veya daha kolay bir tercihse neden olmasın.
"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein

humanwere

Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim.

Şuan iş yerinde olduğum için, eve gittiğimde bakacağım. Akşam baya bi uğraştım ama nihayete erdiremedim.

iyi günler dilerim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Kasım 2016 - 17:57:47

[mention=610191]@illedelinux[/mention] saygılar,

Bende aynısını düşüdüğüm için hiç bir komutu esirgemeden deniyorum denedikçe yeni şeyler öğreniyorum. Linux tabanında bana en zor gelen şey config dosyalarını terminalden düzenlemek zorunda olmak. Onuda çözersem olacak bu iş  :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Kasım 2016 - 21:04:18

Tekrar selamlar işe yararmı bilmiyorum ama logta şu bilgi var "unloadModule: libinput" nedir bu karayazının meali?

Ölecek miyiz doktor kardeşlerim :)

mma329

Acaba bi nomodeset parametresi ile çalıştırırmısınız?

humanwere

Hocam start-up seviyesinde olduğum için nasıl yapacağımı bulamadım. Terminale erişebiliyorum bi kaç şey denedim olmadı..

penguenmurat

[mention=610236]@humanwere[/mention]
tty ye ulaşabiliyorsunuz sanırım. Doğru anlamışsam giriş yöneticisi problemi var.

sudo apt-get install --reinstall gdm && sudo dpkg-reconfigure gdm

humanwere

/etc/apt/sourcea.list.d/ dizinindeki 'tualatrix....'
Aynı başlangıç ile 'gnome3....' ve 'ferramroberto....' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor diye 3 hatam var apt-get komutunu çalıştıramıyorum bulara ek olarak;

Ppa.launcpad.netten gnome3 çözümlenemedi yazıyor bu son hatası detay isterseniz yazarım telefondan yazdığım için detaya giremedim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Kasım 2016 - 21:40:01

Ek olarak bahsettiğim üç dosyanın sonu xenial.list.save
apt-get için yazılan tüm parametrelerde bu hata mevcut esasen..

penguenmurat

x.save dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor için:
sudo sh -c "echo 'Dir::Ignore-Files-Silently:: \"(.save|.distupgrade)$\";' > /etc/apt/apt.conf.d/99ignoresave"
Alıntı yapılan: humanwere - 10 Kasım 2016 - 21:38:36
Ppa.launcpad.netten gnome3 çözümlenemedi yazıyor
Bu sorunu ben sorun olurmu bilmiyorum ama o dosyayı silerek çözüyorum ;)

humanwere

Formatladım arkadaşı oda rahatladı bende :)

Çok uğraştım çözemedim tekrar bir sürü config dosyası ile uğraşacağız tek derdim o gerisi kolay :)

plazma

Yeniden kurulum yapıldığı için etiketlemeden başlığı kapatalım.