Realtek High Definiton Audio Driver

Başlatan Ysinars, 07 Kasım 2016 - 19:33:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ysinars

Ubuntuya ve dolayısıyla linux alemine adım atalı yaklaşık 26 saat oldu fakat sorunlar peşimi bırakmıyor :). Şuan da hoparlör ve mikrofon gayet iyi çalışıyor fakat sesi sanırım windowstan çok daha az geliyor %100'ün üstüne çıkarınca da ses cızırdamaya başlıyor ve bende realtekin linux driverını kurmaya karar verdim fakat söylenen kodları girmeme rağmen bir türlü beceremedim sırasıyla ne yapmam gerekenleri anlatır mısınız ? Şuan 5..18rc8 sürümünün tar.bz dosyasına sahibim. Teşekkürler.

012rev3

Sorunuza tam cevap olmayacak belki ancak indirdiğiniz dosya içeriğindeki readme başlığında adım adım anlatılmıştır diye tamin ediyorum.
Genellikle "configure, make, make install" şeklinde olur ancak bazı parametreler değişebilir.
"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein

Ysinars

Teşekkürler yaptim fakat ses gidince daha fazla kurcalamamaya karar verdim.

012rev3

Şu çıktıyı paylaşıp durumu tekrar değerlendirebiliriz.
lspci | grep 'Audio'
İndirdiğiniz sürücüde sorun yaşadıysanız muhtemelen klasör içerisinde uninstall içeren bir dosya vardır. Uninstall ile kaldırıp alsa sürücülerini yeniden kurabilirsiniz. 
"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein

plazma

Hangi sürücüyü nereden indirdiniz, kurulumu hangi rehbere göre yaptınız?

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=39008.0 çıktıları kodetiketi içierinde aktarırmısınız.