Wine Lightshot Uç Birim Komutu Ne Olabilir?

Başlatan being, 04 Kasım 2016 - 11:53:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

being

Öncelikle herkese selamlar. Çok uzun süredir Ubuntu'da (Elementary OS) Lightshot ile kütür kütür Screenshot alıyordum. Geçtiğimiz hafta sisteme bir temiz kurulum yaptım ve atadığım klavye kısayolunu maalesef kaybettim. Şimdi de o kısayolun aynısını bir türlü oluşturamıyorum. Benim hatırladığım kadarıyla uyguladığım kısayol;
wine "C:\Program Files (x86)\Skillbrains\lightshot\Lightshot.exe"

gibi bir şeydi. Fakat bunu uç birimden koşturduğumda;
Alıntı Yapbash: beklenmeyen dizgecik `(' yakınında sözdizimi hatası

ile karşılaşıyorum. Şuan tıkandım ve sanırım biraz yardıma ihtiyacım var. Fikri olan var mı acaba? Muhtemelen adres yolunu yazarken yanlış yapıyorum fakat nerede yaptığımı saptayamadım. :(

if

GokturkEnez

Merhaba,

Konu tarihinin üzerinden biraz geçmiş fakat ben sorunu aşağıda ki şekilde çözdüm, umarım başkalarının işini görür.

wine "/home/KULLANICI ADINIZ/.wine/drive_c/Program Files (x86)/Skillbrains/lightshot/Lightshot.exe"

Edit-1: Bilgisayarı yeniden başlatınca çalışmamaya başladı, garip.
Edit-2: Açılışta otomatik olarak aktif olsun diye Başlangıç uygulamalarına eklemiştim çakıştı heralde kaldırınca çalışmaya başladı.

if

@GokturkEnez, çözüm için teşekkür ederim. Başlangıç uygulamalarına nasıl eklediniz?

cozuldukonusu

GokturkEnez

Alıntı yapılan: if - 27 Kasım 2016 - 19:02:10
@GokturkEnez, çözüm için teşekkür ederim. Başlangıç uygulamalarına nasıl eklediniz?

http://kb.ubuntu-tr.net/cozulen-basliklarin-etiketlenmesi

Selamlar,

Aynı komutu başlangıç uygulamaları > ekle kısmına girerek ekledim :) Konu bana ait olmadığı için çözüldü ekleyemiyorum sanırım.

if

Komutu direk eklemek yerine BASH betiği olarak eklemeyi deneyebilirsiniz.

#!/bin/bash
wine "/home/KULLANICI ADINIZ/.wine/drive_c/Program Files (x86)/Skillbrains/lightshot/Lightshot.exe"