[Yeni] Bahsedilme Bildirimleri

Başlatan alquirel, 29 Ekim 2016 - 19:42:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alquirel

Merhaba forum ahalisi,

Alıntı yapılan: if - 25 Ekim 2016 - 00:15:09
...
"Bahset" işlevini ise sağlamıyor bence. "Bahset" deyince "Şu iletide sizden bahsedildi" gibi bir bilginin üyeye ulaştırılması geliyor aklıma çünkü. Böyle bir işlevin de olmasını kesinlikle istemem. Sürekli uyarılmak rahatsız edici olacaktır ve zaten bir süre sonra duyarsızlaşırsınız.
...

Aslında böyle bir sistem hep aklımdaydı ancak SMF'nin 2.1 no'lu sürümünü bekliyordum bu özellik için. Çünkü 2.1'de SMF bu özelliği kendisi sunuyor. Ama sağolsunlar SMF ekibi neredeyse 2 yıldır hâlâ beta sürümünde oldukları için ve "madem bir işe başladık, bu alıntıdaki mantığa da uygun olsun" diye işe soyunup bu sistemi kendim yazayım artık dedim.

Şu üç şekildeki bahsedilmeyi yakalıyor:

@alquirel,

[mention=XX]@alquirel[/mention]

veya

[quote author=alquirel]
[quote author=alquirel link=topic...]

İlk kullanım için üye adından sonra virgül kullanımı zorunlu. Yoksa üyenin bildirim sayfasına bahsedişiniz düşmez.

Eğer bahsedilmişseniz ve henüz o konuyu okumamışsanız bu yukarıdaki Okunmamış İletiler - Son Konular - Yeni Yanıtlar üçlüsünün yanına "Bildirimler (Sayı)" şeklinde bir dördüncü bağlantı çıkıyor. Eğer o konuyu okursanız bildiriminiz de otomatik olarak okunmuş oluyor.

Eski yeni tüm bildirimlerinize ulaşacağınız sayfa için bağlantı: https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?action=profile;area=notifications

Sistemi şimdilik sadece kendi üzerimde test ettiğim için (çok öngörmesem de) bazı aksaklıklar yaşanabilir. Olası durumlarda buradan bildirirsiniz.

FireSwords

Özellik için teşekkürler [mention=609331]@alquirel[/mention], bence şu da olsa daha iyi olur:

alquirel

[mention=609332]@FireSwords[/mention] o var zaten. Bildirimler (bildirim-sayisi) şeklinde çıkıyor bağlantı yukarıda eğer bildiriminiz varsa

FireSwords

[mention=609336]@alquirel[/mention] Tamam şimdi gördüm.

lnxdev

[mention=609331]@alquirel[/mention], eline sağlık.

QuackWave

Herkese Selamün Aleyküm,
Yeni Bildirimler için bir sorunum olacaktı.Benim adıma gönderilmiş bir ileti var ve gönderi geldi fakat gönderiye tıkladığımda o sayfanın silindiğini veya bana kısıtlandığını söylüyor,geri döndüğümde ise aynı yeni bildirim kutusu aynı şeyler.Başka bir (2.) bildirim geldiğinde ve okuduğumda bu sorun değişmiyor.Şu anlık benim için bir sıkıntı yaratmıyor hayırlısıyla ama başkaları bu durumdan rahatsız olabilir.

@alquirel

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Kasım 2016 - 22:05:23

Admin konuyla ilgilendi mi ne oldu tam olarak bilmiyorum ama 2.bir yeni bildirim '2 Yeni Bildirim' yazısını görmem üzere butona tıkladım,konuyla ilgili başlığı bulamadım,sadece alt alta iki çift '1'(bir) yazısı vardı sonra geri çıktım o buton ve uyuz yazısı gitti :))
Çözüldü koyayım mı? Tereddütte kaldım.

alquirel

[mention=610550]@QuackWave[/mention], Evet, bana yaptığın çağrı üzerine soruna el attım :D

Olası her türlü senaryoyu hesaba katmaya çalışmıştım, mesela üye iletisinde önce bahsedip sonra aynı iletiyi düzenleyip o bahsetmeden vazgeçtiğinde ilk başta kaydedilen bildirinin silinmesi gibi. Başlık taşıma konusunda da eğer başlık gizli bir yere taşınmışsa nasıl olsa tıklasa da oraya ulaşamaz diye düşünüp daha fazla düzenleme ihtiyacı hissetmemiştim ama bildirimin silinemeyip çakılı kalacağı aklıma gelmemişti.

Bu başlığı ve bundan sonra gözlenebilecek sorunları olmasını istediğim yere, yani duyuru başlığının altına taşıyorum.

QuackWave

Aslında uzun süredir olan bir şeydi,nedense şu anda konu açma ihtiyacı duymuştum,çünkü çok umrumda değildi açıkcası :)
Teşekkürler geri bildiriminiz için,Allah iyi ve hayırlı çalışmalar nasib etsin İnşAllah.

QuackWave

Yeni bir sorun daha çıktı,şimdi de bana gönderdiğiniz bildirime tıkladığım halde gitmiyor.Böyle şeyler uyuz ediyor insanı,birisini kapatmaya çalışırken diğeri patlak veriyor ama kısa zamanda düzeltirsiniz diye umuyorum.
Düzenleme:Sanırım bahset için herhangi bir konu altına taşınınca da ileti silinmiyor.

QuackWave

[mention=610563]@alquirel[/mention] Özür dilerim,amacım ileti kasmak değildi.Önceki iletiye bahsetle atıfda bulunayım derken yeni bir ileti açmışïm.

alquirel

Alıntı yapılan: QuackWave - 14 Kasım 2016 - 22:39:43
Yeni bir sorun daha çıktı,şimdi de bana gönderdiğiniz bildirime tıkladığım halde gitmiyor.Böyle şeyler uyuz ediyor insanı,birisini kapatmaya çalışırken diğeri patlak veriyor ama kısa zamanda düzeltirsiniz diye umuyorum.
Düzenleme:Sanırım bahset için herhangi bir konu altına taşınınca da ileti silinmiyor.

Sorunu biraz daha açarsan sevinirim. Bildirimler sayfasındaki bildirime tıkladığında mı gitmiyor? Gitmiyor derken gitmeyip ne yapıyor?

Forumda yaptığımız her adımın kanıtı/kaydı olsun diye iletileri tamamen silmiyoruz zaten. Özellikle de reklam içerikli olan başlıklar/iletiler sadece yöneticilerin erişimi olan bir bölüme taşınıyor. Dünkü sorun o idi. Çöp dediğimiz bölüme taşınmış bir iletiyi sana bildirim olarak kaydetmişiz. Daha doğrusu senden alıntı yapılarak atılmış bir reklam/spam ileti idi. Bu aşamada bildirim sana kaydedilmiş. Ama sonrasında ileti çöpe taşınmış. Bu bölüm de yönetici haricindekilere ulaşılabilir değil. Bildirimler de sadece sen o iletiyi okuduğunda okunmuş olarak işaretleniyor. Bu aşamada okuyamadığın için okundu da olamıyordu, ama ulaşılamayan bölüme taşındığında da otomatik silinmiyordu. Dün sadece bunu düzelttim.

QuackWave

Yeni Bildirimleere tıkladığımda iletinin olduğu sayfaya gelip geri çıksam da ileti silinmiyor ve diğer iletiler normal bir şekilde gidiyor.Yani az önce bu konudaki ileti silindi ama önceden aynı konuda atıfta bulunan bildirim gitmiyor.
[mention=610563]@alquirel[/mention]

alquirel

[mention=610683]@QuackWave[/mention] şu an düzelmiş olması lazım. Önce hatanın ne olduğunu, sonra da nereden kaynaklandığını algılayabilmem uzun sürdü ;)

QuackWave

alquirel

Alıntı yapılan: QuackWave - 16 Kasım 2016 - 08:51:29
Teşekkürler,yeniden.

Asıl geribildirimin için ben teşekkür ederim.