Urban Terror performansı

Başlatan btermeli, 14 Aralık 2008 - 13:34:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Alıntı yapılan: ironic - 04 Mart 2009 - 18:21:10
@Eren ayarlar bölümünden ekran çözünürlüğünü ve ekran yineleme süresini ayarladın mı? Ubuntu altında bu ayarlar otomatik yapılmıyor. Uygun değerleri girdiğimde hissedilir oranda görüntü düzeliyor.

Hangi makine için soruyorsunuz? Gerçi hepsi için bir çok ayarı denedim.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

ironic

eren

Alıntı yapılan: ironic - 04 Mart 2009 - 18:28:27
Ubuntu

Pardus ve Windows altında da aynı kitlenme ile karşı karşıya kalıyorum.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

sudocu

peki ut dışında oyunlar da sorun yaratıyor mu? sadece urban terror yüzünden pardus, windows, ubuntu kilitleniyorsa çok garip doğrusu.
her seyin basi sudo!

eren

Alıntı yapılan: sudocu - 04 Mart 2009 - 20:12:08
peki ut dışında oyunlar da sorun yaratıyor mu? sadece urban terror yüzünden pardus, windows, ubuntu kilitleniyorsa çok garip doğrusu.

Sadece Urban Terror oynarken kitleniyor, ancak bu sorun bana özgür bir durum değil benim gibi bir çok insanda da bu oyun kitleniyor. Sanıyorum oyunun grafiksel motoru ile alakalı.

sudocu

windows üzerinde de olması ve diğer oyunların sorunsuz çalışması, ısınma, driver problemleri gibi donanımsal ve platforma özgü bir çok nedeni saf dışı bırakıyor. ufak bir ihtimal de olsa oyunun temiz bir kopyasını indirmek işe yarayabilir.
her seyin basi sudo!

eren

Alıntı yapılan: sudocu - 04 Mart 2009 - 20:45:03
windows üzerinde de olması ve diğer oyunların sorunsuz çalışması, ısınma, driver problemleri gibi donanımsal ve platforma özgü bir çok nedeni saf dışı bırakıyor. ufak bir ihtimal de olsa oyunun temiz bir kopyasını indirmek işe yarayabilir.

Onları da denedim. Sanıyorum bazı Nvidia serileri ile alakalı bir problem. Para biriktiriyorum ATI'nin yeni seri ekran kartını alacağım. Zaten kartı değiştirmeyi düşünüyordum bu vesile ile de kartı değiştirmiş olurum.

heartsmagic

Eski bir 8000 serisi kartım vardı (eski dizüstü), UT sorunsuzdu. Şu an 9000 serisi bir kartım var yine sorunsuz. Nvidia değil de, model sorunu olabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

esrama

50gb mi yer kaplıyor bu oyun ?

garafatma

Alıntı yapılan: esrama - 05 Mart 2009 - 09:46:34
50gb mi yer kaplıyor bu oyun ?

Tabiki hayır? 700MB indirme dosyası olması lazım, zaten indikten sonra direk içinden çalışıyor.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

eren

Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Mart 2009 - 23:20:57
Eski bir 8000 serisi kartım vardı (eski dizüstü), UT sorunsuzdu. Şu an 9000 serisi bir kartım var yine sorunsuz. Nvidia değil de, model sorunu olabilir.

Muhtemelen öyledir. Ben uyumlu olduğunu gördüğüm bir ATI alacağım bakalım ATI ile ne olacak.

esrama

* HDD: 50GB, but the more the better for additional levels.
yazıyor.... 50 gb yer ihtiyacı duyduğu anlamına mı geliyor bu ?

sudocu

"additional levels" dediğine göre, idealist bir yaklaşımda bulunup tüm ut haritalarını yüklerseniz bu kadar yer lazım demek istemiş olabilirler.

diğer bir ihtimal de 5 gb olacakken 50 gb olarak yanlış girilmiş bilgi olabilir.
her seyin basi sudo!

xwes

dunya dolusu harita indirseniz bile 50 gb olmaz hiçbir zaman. Çunku haritalarin boyutu zaten oldukça kuçuktur. Bu işte başka bir şey var.

agritux

Ben grafik ayarlarını baya bi kurcaladım :) compizi kapatmayı unutmuşum, oyun neden kasıyor derken öyle grafiği baya bir felç ettim. Öntanımlı olarak  saniyedeki kare miktarı kaç oluyor? Veya iyi performans için önerileriniz var mı? :)

Khan

Hafif masaüstü kullan. XFCE veya LXDE. Ben hiç o şekilde kullanmadım ama öyle daha performanslı olur herhalde.

agritux

Alıntı yapılan: Khan - 27 Temmuz 2009 - 01:34:31
Hafif masaüstü kullan. XFCE veya LXDE. Ben hiç o şekilde kullanmadım ama öyle daha performanslı olur herhalde.

Donanımlarımın yeterli olduğu düşüncesindeyim. Ayarları bozdum. Öntanımlı ayarlara döndürme yolunu bulamamıştım. Şimdi buldum. Teşekkürler.

ironic

Alıntı yapılan: sessizce - 27 Temmuz 2009 - 01:27:25
Ben grafik ayarlarını baya bi kurcaladım :) compizi kapatmayı unutmuşum, oyun neden kasıyor derken öyle grafiği baya bir felç ettim. Öntanımlı olarak  saniyedeki kare miktarı kaç oluyor? Veya iyi performans için önerileriniz var mı? :)

Saniyedeki kare oranı  sadece donanıma bağlı değildir. Çevrimiçi oyun olduğu için ping de çok büyük etken.  Ping sorunu için düşük pinge sahip sunucuları tercih et. Performansı arttırmak için system bölümündeki ekran çözünürlüğü ve ekran yineleme hızı değerleri sistem varsayılanı mı bak. 

GAREZ

bu oyunu GMAx3100 ile hem pardus hemde vista ve xp ile oynadım hiç takılma olmadı birtek seven'da çalışmadı...