Urban Terror performansı

Başlatan btermeli, 14 Aralık 2008 - 13:34:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

btermeli

Selamlar,

UT'yi aynı bağlantı, bilgisayar ve serverda oynadığım halde, windowsta oynarsam  daha performanslı oynuyorum. Ubuntu'da yavaşlıyor, takılıyor ve deli ediyor beni. Hatta winde usb diskten, linuxte direkt sabit diskten oynuyorum.Aynı sorunla karsılasan var mı?? Acaba Ubuntu ağa iyi bağlanamıyor mu??

Tesekkurler...
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

heartsmagic

Muhtemelen problem ağdaki verim düşüklüğü. Şahsen Windows üzerinde UT oynamamış olsam da, Ubuntu veya başka bir dağıtım altında hiç sorunsuz oynuyorum. Ağ kartının durumu, sürücüsünün nasıl yüklendiği gibi konular önemli. Bazı sürücülerle çalışan kartlarda ağ verimi bir hayli düşük oluyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

matafleur

Keza bellek miktarı da aşırı derecede önemli.Urban terror oyun içerisinde 490 mb bellek kullanımına kadar çıkabiliyor.Eğer 512 mb belleğiniz varsa sorun biraz da bellek yetersizliğinden olabilir.

egitimist

Eğer Compiz açıksa kapatıp dener misin.

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

btermeli

@heartsmagic: ben de  benzer bir sebepten süpheleniyorum, bazen sinyal gücü düşüyor, cıkıyor.

@matafleur: 1.5 gb ram var, ramden sorun oldugunu zannetmem.

@egitimist: compiz acıkken girersem 3 dk sonra kücük pencereye düsüp, kilitleniyor. O nedenle @heartsmagic'in başka bir konuda belirttigi gibi, once metacity secip oyle giriyorum oyuna.

@Eren: intel 915 bütünlesik ekran kartı, sürücüsü depolardan yüklendi.

ebubekirs

Bende de 915 bütünleşik ekran kartı vardı ve aynı şekilde ben de windows'tan açmak zorunda kalıyordum, ubuntu'da çok takılıyordu. Fakat başka, harici ekran kartlı bir makinede UT, Ubuntu üzerinde sorunsuz çalışıyor.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

Gimp Uzmanı

Aynı durum bendede var. Ekran kartım mı? Sormayacaksınız zannettim. Intel :D En iyisi gidip bir Nvidia almak.

btermeli

Sorun ekran kartiymis anlasildi :)

eren

Bende Nvidia var ve Ubuntu Linux altında Urban Terror oynayamıyorum çünkü sürekli kitleniyor. Ancak Ubuntu Solaris altında ve Windows altında hiç sorun yok. Bu sorunu benim gibi tonla insan yaşıyor ama çözebileni duymadım.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

btermeli

Bende kilitlenme degil ama asiri yavaslama oluyor 5-6 fps kadar dusuyor. Ozellikle bazi haritalar acildigin da oluyor ama ayni haritalar windows altinda sorun olmuyor_ki windows altinda daha yuksek goruntu kalitesinde oynuyorum_ Hala ag tutarliligindan supheliyim ama diger intel kart sahiplerinde de benzer sorun olmasi dusundurucu :) 

Dinan

Bende Nvida kullanıyorum ve kartım eski sayılmaz ama aynı sorunu bende yaşıyorum. Aynı PC üzerinde Open BSD kurulu ve onda hiç sorun yok
Ubuntu - Linux dla ludzi! - Ubuntu doskonały - www.ubuntu.pl

heartsmagic

Ben de bir Nvidia sahibiyim ancak hiç sorunum yok :)

Dinan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 15 Aralık 2008 - 17:51:26
Ben de bir Nvidia sahibiyim ancak hiç sorunum yok :)

Sen Serkansın Serkan sende sorun olmaz :)

Ben çok uğraştım ama çözemedim, çözemeyince Open BSD ile oynamayı tercih ettim. Eren ile sıkça kapışıyoruz ve sürekli onun yer aldığı ekibi yeniyoruz :)

sudocu

ben de nvidia kullanıyorum. ut, mac os leopard üzerinde 40 fps ile çalışıyor(eh çakma leo) dolayısıyla performansı çok düşük. windows'da 92 fps ile çalışıyor ama anlık takılmalar oluyor. bunları gidermek için vsync özelliğini açıyorum, o zaman 60 fps'a sabitleniyor fakat bu yüzden sis, duman gibi yoğun efektlerde 30-25 fps'a kadar düşebiliyor. ayrıca windows üzerinde farenin verdiği tepkiler bir tuhaf.
ubuntu'da sabit 92 fps ve hiç takılma yok :D wine ile açarsam da 92 fps, yine hiç takılma yok.
yeğenimin bilgisayarındaki ati x1550 ile oynadım yine 92 fps. (ubuntu üzerinde)
intel 915'li bir makinede linux mint kullanmaya çalışmıştım compiz yüzünden bilgisayar kilitleniyordu. ekran kartı eski de olsa urban terror çalıştıramayacak kadar da değil. sürücü sorunu yüzünden oluyor herhalde.

bir de intel'in ekran kartı ayarları için herhangi bir aracı var mı? kalite/performans gibi ayarların yapılabileceği...
her seyin basi sudo!

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: sudocu - 15 Aralık 2008 - 18:08:51
ben de nvidia kullanıyorum. ut, mac os leopard üzerinde 40 fps ile çalışıyor(eh çakma leo) dolayısıyla performansı çok düşük. windows'da 92 fps ile çalışıyor ama anlık takılmalar oluyor. bunları gidermek için vsync özelliğini açıyorum, o zaman 60 fps'a sabitleniyor fakat bu yüzden sis, duman gibi yoğun efektlerde 30-25 fps'a kadar düşebiliyor. ayrıca windows üzerinde farenin verdiği tepkiler bir tuhaf.
ubuntu'da sabit 92 fps ve hiç takılma yok :D wine ile açarsam da 92 fps, yine hiç takılma yok.
yeğenimin bilgisayarındaki ati x1550 ile oynadım yine 92 fps. (ubuntu üzerinde)
intel 915'li bir makinede linux mint kullanmaya çalışmıştım compiz yüzünden bilgisayar kilitleniyordu. ekran kartı eski de olsa urban terror çalıştıramayacak kadar da değil. sürücü sorunu yüzünden oluyor herhalde.

bir de intel'in ekran kartı ayarları için herhangi bir aracı var mı? kalite/performans gibi ayarların yapılabileceği...
Intel Linux'e destek veriyormuydu?

sudocu

destek derken? intel sürücüleri açık kaynak mı bilmiyorum ama linux mint live cd ile açınca compiz açık şekilde geliyor. yani 3b desteği var.
her seyin basi sudo!

atomkarinca

Intel'in çoğu sürücüsü açık kaynaktır.

heartsmagic

@Dinan, benden habersiz UT oynarsınız ha :D
Bir akşam ikinizi sunucuların birinde yakalarsam katılırım aranıza.

ebubekirs

Öhöm :) UrTu takımının kaptanıyımdır ayıptır söylemesi  :P
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

Dinan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 15 Aralık 2008 - 23:59:22
@Dinan, benden habersiz UT oynarsınız ha :D
Bir akşam ikinizi sunucuların birinde yakalarsam katılırım aranıza.

Dinan ismiyle gece 12 gibi oynuyorum beklerim Urban TR 2. sunucusundayım

heartsmagic

İşten, güçten, forumdan, forumda çıkan problemlerden :) vakit bulabilirsem bir ara girmek istiyorum. Yaz sezonunda çok iddialıydım, "klan"lardan bazıları beni istiyordu :) Bir ara tekrar girdim, baktım ki paslanmışım :)

eren

Artık Urban Terror oynayamıyorum çünkü oynarken 10-15 dakika sorun oyun kitlenmeye başlıyor. Ekran kartı aşırı ısınıyor sanıyorum ve kitlenme bundan oluyor. Çözüm bulamadığım için oynamaktan vazgeçtim.

garafatma

Alıntı yapılan: Eren - 22 Şubat 2009 - 04:30:47
Artık Urban Terror oynayamıyorum çünkü oynarken 10-15 dakika sorun oyun kitlenmeye başlıyor. Ekran kartı aşırı ısınıyor sanıyorum ve kitlenme bundan oluyor. Çözüm bulamadığım için oynamaktan vazgeçtim.

ATI ekran kartıyla- arch linux - xfce masaüstü yöneticisinde çok rahat oynuyorum. ubuntuda kasıyordu, muhtemelen compiz yüzünden. ama paslanmışım bende eskisi gibi değilim :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

eren

Alıntı yapılan: keiser_soze - 22 Şubat 2009 - 23:38:20
Alıntı yapılan: Eren - 22 Şubat 2009 - 04:30:47

ATI ekran kartıyla- arch linux - xfce masaüstü yöneticisinde çok rahat oynuyorum. ubuntuda kasıyordu, muhtemelen compiz yüzünden. ama paslanmışım bende eskisi gibi değilim :)

Compiz'den nefret eden biriyim, kurduğum sistemde ilk kaldırdığım şey Compiz'dir.