Ubuntu yüklenmiyor..

Başlatan Wolf, 26 Ekim 2016 - 22:31:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Wolf

İlk defa ubuntu kurmayı deniyorum USB ye yazdurdım ve kurulumu başarıyla yapıyor ama sonra restart istiyor pc ye ona tıklayınca tekrar açılmıyor siyah ekranda kalıyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Ekim 2016 - 22:38:59

Windows yanına kurmaya çalışıyorum

Elessar

Bios ayarlarından Secure Boot'u disable yapıp tekrar deneyin
USE="peace justice" emerge --newuse --update --deep world

Wolf

yaptım fakat değişen birşey olmadı repair boot ladım yine olmadı usb ye yazdırmada bir sorun olabilr mi çünküğüü deneme sürümüne girsem bile her türlü ubuntu dan çıkarken ekran karamsıyl kalıyor tamamen kapanmıyor bilgisayar güç ışığı yanıyor fakat ekran siyah Kurulum yaparken le aynı

lnxdev

Oluşturduğunuz ubuntu usbsini canlı olarak çalıştırmayı denediniz mi ?(Ubuntu'yu dene seçeneği)

Wolf

Dedim ya değişen * bir şey olmuyor try ubuntu dan sonra da pc yi kapattıgımızda pc kapanmıyor güç ışışğı yanıyor fakat bilgisayarı kapatmıyor ubuntuyla ilgili neye girsem her türlü sorun çıkıyor Herşeyi de denedim ama olmadı Virtual Box* den de kurup kullanabilirim ama olanda oluyor da bende niye olmuyor sıkıntı orda

ekremsenturk

Kurulumu basıl yaptığını her ayrıntısı ile detaylı bir şekilde anlatırmısın.

Wolf

Önce ubuntu son sürümünü indirdim ardından USB ye yazdırdım ardından ubuntuyu windows yanına kurdum ve kurulumu sorun cıkarmadan yaptı kurulum bittikden sonra yenıden başlat diyor bilgisayarı İşte o başlattıgın zaman bilgisayar kapanmıyor ekran kararıyor ama bilgisayar kendını kapatmıyor öyle kalıyor Kurmadan kullana giriyorum usb üzerinden canlı ubunutuyu kullanmak için orda sıkıntı çıkmıyor ama yine bilgisayarı kapattığım zaman kapanmıyor ekran kararıp öyle kalıyor

ersoystars

CTRL-ALT-F1 (ya da diğer f tuşları) herhangi bir döküm veriyor mu siyah ekrandayken?
Fuuis

Wolf

hayır klavye direk devre dışı sadece güç ışığı yanıyor diğer herşey kullanım dışı pc kendini kapatmıyor

ekremsenturk

Ubuntu'yu Usb bellek'ten başlatıp, Uçbirim'den sudo fdisk -ls komutunun çıktısını buraya koyalayıp, yapıştırabilirsmisin. (Şifre = ubuntu)

Wolf

Usage:
fdisk [options] <disk>      change partition table
fdisk [options] -l [<disk>] list partition table(s)

Display or manipulate a disk partition table.

Options:
-b, --sector-size <size>      physical and logical sector size
-B, --protect-boot            don't erase bootbits when create a new label
-c, --compatibility[=<mode>]  mode is 'dos' or 'nondos' (default)
-L, --color[=<when>]          colorize output (auto, always or never)
                                 colors are enabled by default
-l, --list                    display partitions end exit
-o, --output <list>           output columns
-t, --type <type>             recognize specified partition table type only
-u, --units[=<unit>]          display units: 'cylinders' or 'sectors' (default)
-s, --getsz                   display device size in 512-byte sectors [DEPRECATED]
     --bytes                   print SIZE in bytes rather than in human readable format

-C, --cylinders <number>      specify the number of cylinders
-H, --heads <number>          specify the number of heads
-S, --sectors <number>        specify the number of sectors per track

-h, --help     display this help and exit
-V, --version  output version information and exit

Available columns (for -o):
gpt: Device Start End Sectors Size Type Type-UUID Attrs Name UUID
dos: Device Start End Sectors Cylinders Size Type Id Attrs Boot End-C/H/S
      Start-C/H/S
bsd: Slice Start End Sectors Cylinders Size Type Bsize Cpg Fsize
sgi: Device Start End Sectors Cylinders Size Type Id Attrs
sun: Device Start End Sectors Cylinders Size Type Id Flags

For more details see fdisk(8).

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Kasım 2016 - 04:46:53

ilginç bir şekilde yüklemeyi tekrar denedim bu sefer pc kendini kaparıp sorunsuz yeniden başlattı ama ekran açılınca tekrar ubuntu yükleme ekranı geldi ordan esc basıp exıt yazdıkdan sonra işletim sistemini seçme ekranı geldi ordan ubuntu ya yada windows hariç hiçbirini çalıştırmadı tekrar aynı ubuntu yükleme ekranına atıyor ama windows boot menager ı seçtiğimde windows u açıyor hdd boot secildiginde ise boot failed falan diyor pc kendi kafasına göre yenı yenı hatalar veriyor usb yi çıkarıp yenıden baslattıgımda ise hiçbirşey çıkmıyor normal windows u açıyor

ekremsenturk

Düzeltiyorum:
sudo fdisk -l
çıktısını ekleyebilirmisin.

bugra9

Bu arada komutların çıktılarını kod etiketi içine alırsanız okunması daha rahat olur.
kodetiketi

illedelinux

Bunları sırayla uygula...

1- Md5 kontrolü
https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Md5_kontrol%C3%BC

2- Rufus ile yazdır
https://rufus.akeo.ie/?locale=tr_TR

3- Kurulumu Türkçe değil, İngilizce yap...
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...