[Yeni] Okunmamış İleti Bildirimleri

Başlatan alquirel, 24 Ekim 2016 - 21:22:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alquirel

Şöyle demiştim bir istek üzerine zamanında :

Alıntı yapılan: alquirel - 18 Ağustos 2016 - 10:33:58
Bir süredir bu konuda düşünmekteydim, nasıl olur, olsa kullanışlı olur mu diye. Cevap vermenin de zamanı geldi artık :)

Öncelikle bu iş olur, güzel ve kolayca da halledilebilecek bir şey. Ama kullanışlı olmayacağına kanaat getirdim. Çünkü forum facebook gibi bir sayfa açıp sürekli o sayfanın F5 yapmadan kendi kendine yenilenmesi gibi çalışmıyor. En azından ben öyle kullanıyorum ve eminim ki çoğu kişi de öyle kullanıyordur. Forum sayfadan sayfaya geçerek kullanılan, sürekli farklı sayfalarda gezinilen bir sistem. Dolayısıyla çoğu zaman siz bir sayfada bildirimi göremeden farklı bir sayfaya geçmiş olacaksınız zaten. Ama şu düşünülebilir, bir tarayıcı eklentisi yapılarak tarayıcı bildirimi yapılabilir, böylece forumun sekmesinde olmasak bile bi kıpırdanma olabilir en azından :)

Gerçi çözüldü etiketi koymuşsunuz ama yine de bu konuda bi çalışma yapma niyetindeyim.

Bildirim özelliğini o zaman hazır etmiştim ama test süresi olsun gibisinden sadece yöneticiler kullanabiliyordu. Bu kadar süre geçti, herhangi bir değişiklik yapmadım üstünde. Bugün genele açmaya karar verdim.

Foruma girdiğinizde tarayıcınız sizden "Bu siteden gelen bildirimleri al" şeklinde bir soru soracak. Bildirimlerimize izin verdikten sonra tarayıcınızda forumumuza ait en az bir sekme açık olduğu sürece yeni ileti geldiğinde masaüstü bildirimi alacaksınız.

Hata bildirimi için burayı kullanabilirsiniz.

QuackWave

Hayırlı olsun,ellerinize sağlık :)
Bir sorum olacaktı,bu sadece masaüstü geneli için mi yoksa mobilde de geçerli mi?

FireSwords

FireSwords

Not: Özür dilerim, önceki mesajla birleşir sanmıştım.

[ip açık olarak gözüktüğünden görsel kaldırılmıştır.]

alquirel

Bu arada bildirime tıklarsanız o başlık açılıyor. Birden fazla yeni ileti varsa Okunmamış İletiler sayfası açılıyor.

Bu mobil cihazda bildirim işi iOS için geçerli değil galiba.

FireSwords

@alquirel Mac üzerindeki Safari'de bildirimler çalışıyor, muhtemelen iOS tarafında sorun olmayacaktır.

plazma

if

Alıntı yapılan: alquirel - 24 Ekim 2016 - 21:22:13
Bildirim özelliğini o zaman hazır etmiştim ama test süresi olsun gibisinden sadece yöneticiler kullanabiliyordu.

Kimse şikayet etmediğine göre bu "rahatsız edici" özellikten herkes memnun diye düşünüyordum:) "Beni rahatsız etme" seçeneğini eklediğin iyi olmuş @alquirel:)

alquirel

Alıntı yapılan: if - 25 Ekim 2016 - 00:01:39
Alıntı yapılan: alquirel - 24 Ekim 2016 - 21:22:13
Bildirim özelliğini o zaman hazır etmiştim ama test süresi olsun gibisinden sadece yöneticiler kullanabiliyordu.

Kimse şikayet etmediğine göre bu "rahatsız edici" özellikten herkes memnun diye düşünüyordum:) "Beni rahatsız etme" seçeneğini eklediğin iyi olmuş @alquirel:)

Aslında elim değmişken açayım deyip de açmış bulunduğum bu özelliği iki aydır niye beklettiğimi açtıktan sonra hatırladım. Bu seçeneği forum üzerinden sunacak şekilde düzenleme yapayım diye bekliyordum. :)

Yine de benim böyle bir seçenek sunmama gerek yok açıkçası. Adres çubuğunda bulunan (Firefox'ta yuvarlak içinde i harfi şeklinde olan) düğmeye tıklandığında bildirimler açılıp kapanabiliyor.

ahmet_matematikci

Şu an bande bildirimleri görüyorum.
Bildirimleri nereden kapatıyoruz pekş :D

Birde netten araştırmaya üşendim. Bu bildirim gönderme olayı teknik olarak nasıl yapılıyor. Özet geçerseniz sevinirim.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

alquirel

Firefox için önceki iletimde bahsettiğim yerde, adres çubuğunun sol kısmındaki simgeye tıklandığında açılan pencerede bildirimleri (ve başka bir dünya izni) yönetebiliyorsun.

HTML5 Notification olarak arattığında kaynak bulabilirsin. Benim bu işi nasıl yaptığımı incelemek istersen sayfa kaynağını görüntüle dedikten sonra "okunmamis-bildiri.js" dosyasını inceleyebilirsin. Şu an mobilde olduğum için net kaynak sunamıyorum.

ahmet_matematikci

@alquirel teşekkür ederim cevap için.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

yalnız

Okunmamış ileti bildirimini Opera'da nasıl kapatabilirim?

bugra9

Operada bunun için bir kısayol göremedim. Uzun yoldan söyleyeyim.

Menü -> Ayarlar -> Web Siteleri sayfasında "Bildirimler" alanının altındaki "İstisnaları Yönet" düğmesine tıklayınca açılacak pencerede "forum.ubuntu-tr.net" kaydının yanındaki çarpı düğmesi ile bildirimi kapatabilirsin.

yalnız